Sony odhaluje novinky na veletrhu CES® 2023

Sony
Zdroj: Sony

Společnost Sony se představí novinky na veletrhu CES® 2023, který začíná ve čtvrtek 5. ledna (PST) v nevadském Las Vegas a který bude zároveň probíhat online.

Kenichiro Yoshida, předseda představenstva a generální ředitel společnosti Sony Group Corporation, vystoupil na tiskové konferenci společnosti Sony, která se konala ve středu 4. ledna před veřejným zahájením výstavy. Prohlásil, že spolupráce s tvůrci, kteří vytvářejí Kando (emoce), je zásadní pro realizaci cíle společnosti Sony „naplnit svět emocemi prostřednictvím síly kreativity a technologie“.  

Zdůraznil také, že „živé“ sdílení času a prostoru je podstatou zábavy a že technologie společnosti Sony pro tvorbu a interakci budou podporovat virtuální svět, aby poskytoval živé zážitky, a propojovat je fascinujícím způsobem s fyzickým světem.

Během tiskové konference se k němu připojila celá řada řečníků ze světa fotografie, her, hudby, sportu a mobility, kteří diskutovali o rozšíření možností zábavy prostřednictvím technologií.

Tiskovou konferenci společnosti Sony na veletrhu CES® 2023 můžete zhlédnout ZDE.


Seznam přednášejících

・Kenichiro Yoshida (předseda představenstva, prezident a generální ředitel společnosti Sony Group Corporation)

・Sanford Panitch (prezident, Sony Pictures Entertainment Motion Picture Group)

・Asad Qizilbash (vedoucí divize PlayStation Productions)

・Neill Blomkamp (filmový režisér).

・Jim Ryan (prezident a generální ředitel společnosti Sony Interactive Entertainment)

・Yasuhide Mizuno (předseda představenstva a generální ředitel, Sony Honda Mobility Inc.)

・Kim Libreri (technický ředitel, Epic Games)

・Cristiano Amon (prezident a generální ředitel, Qualcomm Incorporated)


Informace o výstavě ve stánku Sony

Doba konání: 5. ledna (čtvrtek) až 8. ledna (neděle) 2023

Místo konání: Las Vegas Convention Center, stánek č. 18600

Hlavní produkty a technologie, které se představí

Výstava s mottem „Posouváme lidi vpřed“ se zaměří na snahu společnosti Sony dotknout se lidských srdcí a rozšířit možnosti zábavy prostřednictvím různých technologií a iniciativ v metaverzu, mobilitě a dalších oblastech, ale také prostřednictvím spolupráce s tvůrci.

V rámci environmentální iniciativy jsou některé panely stánku vyrobeny z materiálu „Original Blended Material“, papírového kompozitu vyvinutého společností Sony. Original Blended Material je ekologický papírový materiál vyrobený z bambusu, cukrové třtiny a recyklovaného papíru, jehož původ je přesně dán. Kromě toho se společnost Sony v zájmu snížení množství odpadních materiálů snaží redukovat dopad na životní prostředí opětovným používáním závěsů používaných na jiných akcích a využíváním materiálů z půjčoven ke stavbě stánků.

To nejzajímavější ze stánku Sony v Las Vegas:

Posouváme tvůrce vpřed

  • STAR SPHERE

STAR SPHERE je projekt, jehož cílem je přiblížit vesmír všem a objevit „vesmírnou perspektivu“, která poskytne příležitost přemýšlet o globálním životním prostředí a sociálních otázkách. 2. ledna 2023 byl vypuštěn dálkově ovládaný nanosatelit „EYE“ vybavený kamerou schopnou snímat z vesmíru. Společnost Sony bude vystavovat „Space Shooting Lab“, experimentální simulátor, který představuje „místo“ pro zážitkové natáčení ve vesmíru, které chce STAR SPHERE v budoucnu nabízet, a maketu nanosatelitu „EYE“ vybaveného kamerovým zařízením Sony.  

Sony
Zdroj: Sony
  • Technologie pro tvůrce

Společnost Sony podporuje širokou škálu tvůrčích aktivit, aby se přiblížila různým komunitám, od špičkových tvůrců až po budoucí tvůrce. Na tomto stánku budou k vidění rozsáhlá řešení pro produkci obrazu, včetně digitálních filmových kamer, jako je VENICE 2, fullframových bezzrcadlovek řady Alpha™, vlogovacích fotoaparátů, profesionálního dronu Airpeak, chytrých telefonů Xperia™ a Creators‘ Cloud, cloudové platformy pro mediální produkci. Kromě toho společnost Sony nabídne vysoce kvalitní produkci zvukového obsahu prostřednictvím mikrofonů a sluchátek pro profesionály i individuální tvůrce.

  • Rozšiřování virtuálního a fyzického potenciálu
  • Virtuální zapojení fanoušků

Společnost Sony provádí společně s fotbalovým klubem Manchester City z anglické Premier League testování konceptu, jehož cílem je vytvoření nové generace online komunit fanoušků a jejich zapojení pomocí kombinace fyzického a virtuálního prostředí, které nadchne a zaujme stávající i novou generaci sportovních fanoušků. Ve stánku si návštěvníci mohou vyzkoušet obsah v metaverzu, jako by se nacházeli na stadionu Etihad, domovském stadionu Manchesteru City, reprodukovaném ve virtuálním prostoru. Fanoušci mohou vyjádřit své pocity a vášeň pro tým vytvořením vlastních přizpůsobitelných avatarů na svých chytrých telefonech a v budoucnu se kromě přístupu k různým službám pro intenzivnější zážitek spojit s miliony fanoušků po celém světě.

  • Nové zážitky sportovních fanoušků vytvořené na základě živých sportovních dat

Tato expozice představuje iniciativy související s novými zážitky sportovních fanoušků založenými na datech, provede návštěvníky po cestě vedoucí od získávání herních dat ze skutečných zápasů až po vytváření virtuálního obsahu v reálném čase a jeho nabízení na různých platformách. Množství technologií od společností Hawk-Eye Innovations, Beyond Sports a Pulselive představí schopnost skupiny skutečně revolučním způsobem zachycovat, vizualizovat, poskytovat a vytvářet interaktivní data z živých akcí a přinášet je fanouškům.

Sony
Zdroj: Sony
  • Portable Volumetric Capture

Tento exponát představuje prototyp nového systému s nízkou latencí, který dokáže zachytit a distribuovat animované 3D rekonstrukce osob, objektů a prostor na libovolném místě.

Systém vyžaduje pouze sedm snímacích senzorů, což umožňuje jeho rychlé sestavení kdekoli a uspokojení poptávky po živé distribuci 3D videa.

Stánek umožňuje návštěvníkům vychutnat si 360stupňový pohled na hráče Manchesteru City a diváky zobrazený v 3D metaverzu prostřednictvím tabletů a displejů Spatial Reality od společnosti Sony.

  • Spatial Reality Display: Nový prototyp s velkou 27palcovou obrazovkou

Společnost Sony představuje prototyp 27″ displeje Spatial Reality Display (SR Display), který reprodukuje reálný svět pomocí 3D prostorových obrazů. Větší obrazovka umožňuje zobrazovat objekty v životní velikosti, takže lze lékařské snímky a návrhy výrobků reprodukovat realističtěji. Ve stánku reprodukuje SR Display ve virtuálním prostoru 3D obsah počítačové grafiky v různých oblastech, jako jsou point cloud data používaná ve VR (virtuální realitě) a AR (rozšířené realitě), stejně jako architektura a počítačem podporované navrhování (CAD). Kromě toho jsou v systému SR Display reprodukovány virtuální postavy jako nový styl zábavy.

Sony
Zdroj: Sony
  • Previzualizace Powered by „mocopi“

Technologie previzualizace se představí prostřednictvím mobilního zařízení pro snímání pohybu „mocopi“ od společnosti Sony, které tvůrcům umožňuje kontrolovat práci kamery a pozice postav pomocí střihu VFX* v předprodukční fázi. CG model se zobrazuje na monitoru, který je v reálném čase synchronizován s pohybem vystupujícího modelu, jenž má na sobě zařízení „mocopi“. Tato technologie přispívá k zefektivnění výrobního procesu a umožňuje tvůrcům simulovat produkci v rané fázi, čímž se zvyšuje kvalita jejich práce.

* Vizuální efekty: proces ve filmové a videoprodukční tvorbě, při kterém se vytvářejí obrazy nebo se s nimi manipuluje mimo hrané natáčení.

  • PlayStation®VR2 a PlayStation®5

Společnost Sony představí PlayStation®VR2 (PS VR2), headset pro virtuální realitu nové generace pro PlayStation®5 (PS5™), která přináší pohlcující herní zážitek jako nikdy předtím. PS VR2 má některé klíčové funkce, které jsou realizovány prostřednictvím technologie PS VR2 Sense, jako je zpětná vazba náhlavní soupravy, sledování očí, 3D zvuk a adaptivní spouště, stejně jako haptická zpětná vazba ovladače PS VR2 Sense™ Controller. Vybrané hry pro PS VR2 a PS5 budou připraveny k vyzkoušení, stejně jako příslušenství pro PS5, které bude na stánku vystaveno.

Zdokonalování zážitku z mobility

  • Sony Honda Mobility

Budou vystavovány nové prototypy vozidel společnosti Sony Honda Mobility, jejímž cílem je „Posunout lidi vpřed prostřednictvím úsilí o inovace a různorodé inspirace“.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: https://shm-afeela.com/, https://square.sony.com/ces2023, youtube.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *