Volkswagen hledá pomoc u čínské společnosti Vivo. Společně pracují na lepší konektivitě chytrých automobilů

Volkswagen
Zdroj: Volkswagen

Softwarová dceřiná společnost koncernu Volkswagen CARIAD oznámila uzavření partnerství s čínským výrobcem chytrých telefonů Vivo za účelem vývoje inovativních řešení pro konektivitu chytrých automobilů.

Obě společnosti založily v Číně společnou laboratoř nazvanou Mobile x Mobility Fusion Joint Innovative Lab (zkráceně M Lab), která se zaměří na výzkum a vývoj v oblastech, jako je obousměrná synchronizace mezi chytrými telefony a chytrými automobily, integrace uživatelských dat uvnitř vozidla a bezproblémové připojení inteligentních aplikací.

Cílem spolupráce je vytvořit pro spotřebitele bezproblémový a hladký zážitek z digitální mobility. Společná laboratoř bude pracovat na vývoji nových softwarových a hardwarových řešení, která umožní chytrým telefonům a chytrým automobilům efektivnější vzájemnou komunikaci.Uživatelé tak budou moci ovládat svá vozidla na dálku, přistupovat k datům a službám vozidla ze svých chytrých telefonů a užívat si personalizovanější a pohodlnější zážitek z jízdy.

Cílem partnerství je také pomoci společnosti CARIAD dále posílit její nezávislé výzkumné a vývojové kapacity v oblasti inteligentní konektivity a lépe integrovat její inovace do místního čínského digitálního ekosystému. Automobilový systém společnosti Vivo již v Číně pokrývá 160 milionů uživatelů chytrých telefonů, což společnosti CARIAD poskytuje přístup k velké a rostoucí uživatelské základně.

„Pevně věříme v koncept, že ‚jít sám může být rychlé, ale jít společně může znamenat jít dál‘. Společnost Vivo je odhodlána přispívat k pokroku a rozvoji celého odvětví s otevřeným ekologickým smýšlením a spoluprací,“ uvedl Zhou Wei, viceprezident společnosti Vivo.

Partnerství mezi CARIAD a Vivo je pro automobilový průmysl pozitivním vývojem. Pravděpodobně povede k vývoji nových a inovativních řešení konektivity chytrých automobilů, která lidem usnadní a zpříjemní společné používání chytrých telefonů a chytrých automobilů.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: chinadaily.com, shanghaiist.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *