Peklo zamrzlo! Společnost Sony odhalila termín vydání nové konzole PlayStation 6

PlayStation 6
Autor: Jeff Klugiewicz / Zdroj: Pixabay

Zdá se, že společnost Sony již plánuje vydání nové generace konzolí, konkrétně PS6. Podle dokumentu společnosti se tak stane kolem roku 2027. Můžeme tedy správně říci, že PS5 má před sebou ještě pět let své slávy, než bude nahrazena.

Dokument byl zveřejněn v rámci vyšetřování britského Úřadu pro hospodářskou soutěž a trhy ohledně akvizice Activision Blizzard společností Microsoft za 68 miliard dolarů, proti které se společnost Sony postavila.

Společnost Sony „se domnívá, že dohoda poškodí hospodářskou soutěž, hráče v odvětví a uživatele,“ uvádí se ve 22stránkovém dokumentu. Spojení podle Microsoftu „zvyšuje konkurenci na trhu, kterému společnost Sony dlouhodobě dominuje“. Americký gigant rovněž uznal, že exkluzivní hry pro PS5 jsou lepší než exkluzivní hry pro Xbox. To však možná není ten nejdůležitější detail.


Nenechte si ujít:


PlayStation 6: Společnost Sony již začala plánovat nahrazení konzole PS5

V dokumentu se hovoří o významu hry Call of Duty pro konzolový trh a krátce se zmiňuje i o konzoli nové generace po PS5. Společnost Sony totiž tvrdí, že „ztratí přístup k licenci Call of Duty a dalším hrám Activision“. Zrovna v době, kdy bude její podnik připraven představit novou konzoli.


Nenechte si ujít:


Sony toto prohlášení uvedla slovy, že k vydání může dojít kolem určitého data. Konkrétní údaje však zůstaly v dokumentu utajeny. Podle několika zpráv společnost Sony v tomto případě konkrétně uvedla rok 2027. V důsledku toho by PlayStation 6 debutoval sedm let po PS5, což odpovídá dřívějším scénářům.

Společnost Sony by se měla připravovat na uvedení nového modelu PS5 Slim již v příštím roce. Ten by byl vybaven odnímatelnou diskovou jednotkou, která by byla unikátní z hlediska velikosti. Bude zajímavé sledovat tuto soudní tahanici, protože se pomalu odhalují utajené informace u budoucích projektech obou společností. Je zřejmé, že společnosti Sony v oblasti CoD teče pomalu do bot. Proto si myslíme, že se spor potáhne ještě několik měsíců.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: playstationlifestyle.net

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *