Sony WH-CH520: praktická sluchátka se skvělým zvukem, ale i nevítanou absencí ANC

Sony
Testování jsem si opravdu užil / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Dostal jsem nabídku otestovat sluchátka Sony WH-CH520, která nešla odmítnout. Už z fotek se mi celá sluchátka zdála relativně malá a tím pádem zajímavá. Chtěl jsem totiž vědět, jaké to je, taková sluchátka používat. Na testování jsem obdržel modrou variantu, která vypadá za mě dobře. Pojďme se na vše podívat.

Obsah balení:

Tady se moc dlouho nezdržím, jelikož v balení není nic navíc. Je tam pouze manuál k používání samotného zařízení, USB-C kabel a sluchátka. Nicméně k nabíjení zařízení lze využít i kabel jiného výrobce elektronických zařízení, takže s tím si nemusíte dělat starosti, když původní kabel někde zapomenete. Kompatibilita dnešní doby je fajn a myslím, že každý z nás by měl ocenit to, že nám ke všemu stačí jeden kabel.

Vzhled a zpracování:

Jak jsem už na úvod psal, tak jsou sluchátka malá a s nimi i náušníky. To pro lidi s většími uši může být značně nepraktické s tím, že já nebyl výjimkou. Ačkoli polstrování bylo příjemné, tak po třech hodinách už mě ta sluchátka na uších i trochu tlačila. Značnou nevýhodou tmavé varianty bylo dále to, že když se člověk, byť jen trochu zapotil, tak tam pak zaschnutý pot šel hodně vidět.

Další věcí na škodu je všudypřítomný plast. Dokonce, i když si budete chtít sluchátka jen prodloužit, abyste je měly přes hlavu, tak se to dělá pomocí plastu. Věřím tomu, že mnoho lidí by něco takového mohlo znejistit. Při trochu neohrabaném zacházení by se totiž prodloužení mohlo lehce zlomit. Já osobně preferuji kovové vyjíždění, které v této cenové hladině sluchátek u některých výrobců je dostupné. Je na škodu, že zrovna u společnosti jako Sony, není.

Sony
Plast je na těchto sluchátkách skoro všude / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Na pravém náušníku pak najdete rovnou tři tlačítka. Tím vrchním se přepínají písničky a zvyšuje hlasitost, kdežto tím posledním se zase hlasitost dává níže a také se tím vrací k předchozím písničkám. Při mačkaní obou tlačítek jde vždy bohužel slyšet nepříjemný zvuk v podobě pružiny. Když máte zapnutou písničku na maximum, tak si toho tolik ani nevšimnete, ale když máte píseň na nižší hlasitost, tak to není zrovna dvakrát dobré. Prostřední tlačítko slouží k zapnutí / vypnutí sluchátek a zároveň aktivaci Bluetooth.

Uživatelský zážitek a výdrž baterie:

Sluchátka jsem měl celou dobu spárovaná s telefonem vivo X90 Pro a musím poznamenat, že vše proběhlo v pořádku. Na telefon jsem si nainstaloval aplikaci „Headphone Connect“ a už jsem si mohl nastavovat to, jestli chci výrazné basy, výšky apod. Takže aplikaci bych zhodnotil skvěle, ale samozřejmě nejde jen o nastavování výšek. Lze v ní nalézt ještě více funkcí, která vám s nastavením sluchátek pomohou.

Stejně jako tomu bylo u testování posledních sluchátek, tak i u těchto jsem pořádně neviděl procenta baterie. Ano, je pravdou, že po vyjetí horní lišty jsem sice procenta baterie viděl, ale jen po desíti procentech. Takže například svítilo 100 %, i když sluchátka už reálně měla jen 94 %. To mě dovedlo k přesvědčení, že zřejmě problém je spíše v telefonu než v samotných sluchátkách. Jestli tedy máte telefon vivo, tak na tohle při výběru sluchátek rozhodně myslete.

Sony
Celkově na mě sluchátka na mě působila dobrým dojmem / Zdroj fotografie: Svět Huawei

Nabíjení sluchátek 4 minuty vám dá přes 100 minut používání. Za tohle rychle nabíjení bych Sony pochválil, stejně tak jako za výdrž okolo padesáti hodin. Ten, kdo je na dlouhou výdrž pedant, tak jsou pro něj ideálním společníkem.

Konektivita:

Sluchátka jsou kompatibilní se všemi telefony. Kromě problémů s ukazováním procent baterie vše bylo v pořádku a věřím tomu, že by to tak bylo i u ostatních výrobců. Nemám si tedy na co stěžovat.

Zvuk a ANC: Sony zvuk prostě umí

A teď přicházíme k tomu nejdůležitějšímu a sice ANC, které je v dnešní době potřeba. Bohužel to u těchto sluchátek vzhledem k velikosti náušníků nenajdete. Mě osobně to chybělo. Jsem student a zároveň člověk, který jenom neleží doma. Je tedy pro mě důležitý komfort, který od sluchátek očekávám. Ten jsem takový ani zdaleka neměl. Zvuk sice zněl skvěle, ale když jsem si dal vyšší hlasitost, tak to slyšeli lidé v MHD okolo mě. Věřím tomu, že kdyby náušníky byly větší, tak se to značně omezí.

Nicméně nakonec se ukázalo, že pro mě tím nejhorším byla absence ANC, protože bez něho vás už v dnešní době ledacos rozhodí. Jel jsem vlakem a pokaždé, co se tam hlásila následující stanice, tak mě ten rozhlas opravdu vylekal. Byl naprosto čitelný jako kdybych ta sluchátka na sobě ani neměl. Asi správně tušíte, že kombinace skvělého zvuku a chybějícího ANC nebyla nijak dobrá a já vám to mohu jen potvrdit. Pokud máte v plánu sluchátka využívat i na rušnějších místech, tak se budete se špatnými faktory potkávat relativně často. Proto bych je spíše doporučil na používání doma či nehlučných místech. Případně doporučujeme si připlatit, a koupit vyšší model Sony Noise Cancelling WH-CH720N.

Sony
Nápis Sony vypadá opravdu dobře / Zdroj: Svět Huawei

Celkové hodnocení: Sony převážně míří na mladé lidi

Nechci, aby to znělo zle, ale Sony WH-CH520 nejsou tuctová sluchátka. Nejsou určená pro všechny, a jsou velmi specifická s tím, že to by měl vzít v potaz každý, kdo si je plánuje pořídit. Jestliže nechcete řešit malé náušníky a s tím spjaté další problémy, tak bych se poohlédnul například po modelu Sony WH-CH720N. Pokud ovšem hledáte dlouhou výdrž baterie, malé skladné tělo, kvalitní čistý zvuk a jste ochotni překonat absenci ANC, tak jsou pro vás tato sluchátka s cenou 1499 Kč správnou volbou.


Pokud vás tento produkt zaujal, tak naši recenzi najdete také na portálu Zboží.cz. Tam si navíc můžete najít na kterém eshopu bude produkt nejlevnější a zároveň si zjistit důležité informace o daném obchodě.

Najdi si nejnižší cenu a nejbezpečnější eshop

Sony WH-CH520 na Zboží.cz

Autor: Zboží

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *