Sony Xperia 5 V: Velkolepé odhalení se bude konat za pár dní

Sony Xperia 5 V
Zdroj: Sony

Společnost Sony se chystá 1. září představit nové produkty z řady Xperia. Na této akci představí svůj nejnovější vlajkový smartphone Xperia 5 V.

Minulý měsíc nám uniklé propagační video nabídlo lehký náhled. Xperia 5 V bude vybavena dvěma zadními fotoaparáty, na kterých se bude hrdě vyjímat symbol ZEISS T*. Ten označuje přítomnost antireflexní vrstvy Sony, která zajišťuje jasný výhled i za silných světelných podmínek.

Sony Xperia 5 V: náhled před uvedením na trh 1. září 2015

Pokud jde o design, telefon bude mít tenké boční rámečky, ale na horní a spodní straně je zanechá lehce silnější. To smartphonu dodává velmi zajímavý vzhled. Jeho klasický displej s poměrem stran 21:9 slibuje pohlcující vizuální zážitek. Zajímavé je, že se společnost Sony se rozhodla pro širší horní rámeček, do kterého umístila selfie kameru, a vyhnula se tak oblíbenému výřezu s děrovaným otvorem.

Sony Xperia 5 V
Zdroj: Sony

Na ty, kteří stále oceňují spolehlivý 3,5mm port, společnost Sony nezapomněla. Model Xperia 5 V si tuto funkci zachová, stejně jako odolný kovový rámeček kolem celého telefonu. Barevné varianty zahrnují klasickou černou, čistě bílou a stylovou modrošedou variantu. Tlačítko napájení navíc bude sloužit jako snímač otisků prstů, což zvýší zabezpečení vašich dat.

Milovníky fotoaparátů jistě potěší, že Xperia 5 V bude i nadále obsahovat speciální tlačítko spouště fotoaparátu, které usnadní zachycení výjimečných okamžiků.

Sony Xperia 5 V
Zdroj: Sony

Pod kapotou očekávejte vlajkový SoC Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2, který bude nabízet maximální množství výkonu. Na výběr bude také mezi 16 GB a 12 GB verzí RAM. Problémem nebude ani nabíjení, které Sony Xperia 5 V podporuje. Dočkáme se 33W rychlonabíjení pomocí kabelového připojení.

Zatímco jsme se dozvěděli, co se chystá, na kompletní informace o specifikacích modelu Xperia 5 V si budeme muset počkat až do oficiálního představení. Sony veškeré důležité informace stále drží v tajnosti. Zůstaňte naladěni na další podrobnosti již za týden!

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: fonearena.com, reddit.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *