Sony údajně pracuje na kompaktním véčkovém telefonu

Nedávno představená Sony Xperia 10 V / Zdroj fotografie: Sony

Sony je proslulé svou kvalitní elektronikou, což by chtělo potvrdit svým novým projektem, o kterém se poslední dobou dostává stále více informací na povrch. Japonský gigant totiž pracuje na malém telefonu se skládacím displejem, který by potenciálně mohl oživit již dávno zaniklou řadu Compact, která se v dobách své největší slávy těšila velké oblibě. Ta zanikla v roce 2018, ale zdá se, že by ji Sony mohlo oživit a udělat pořádný rozruch na trhu se smartphony.

Podle dostupných informací bude skládací zařízení od Sony podobné Samsungu Galaxy Z Flip4, ale bez externí obrazovky. Půjde tedy o véčkový telefon s elegantním stylem v kompaktním provedení. Pokud jsou nové zprávy pravdivé, tak Sony využije současný trend skládacích smartphonů k tomu, aby dohnalo Huawei nebo Samsung. Obě tyhle společnosti jsou již zavedenými a nejpopulárnějšími společnostmi na svých trzích se skládacími smartphony.

Někteří leakeři dokonce uvádí, že by se mohl nový skládací telefon od Sony jmenovat Xperia Fold. Kdyby to byla pravda, tak by mohlo jít o skládací a herní telefon zároveň, který ještě nemáme. Bohužel nevíme, zdali by to mohl být tento nadcházející véčkový telefon anebo nějaký jiný, který by se otevíral jako kniha. Každopádně takový krok by pro nás nebyl nikterak překvapivý, protože je to právě Sony, které má bohaté herní zkušenosti a mohlo by nám představit herní telefon na míru.

Podrobnosti o datu vydání zatím žádné neexistují. Nicméně, i přesto jsou v očekávání tisíce nadšenců, kteří si s radostí nový vlajkový telefon od Sony pořídí. Kombinací kompaktního designu, skládacího displeje a velkých herních schopností může očekávaný smartphone udělat díru do mobilního světa. V současnosti pouze dvě velké technologické společnosti nepředstavily ještě žádné skládací zařízení. Tou první je právě Sony a druhou Apple, který na příští rok plánuje uvést skládací iPad.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *