Spadla klec! Hacker, který stojí za únikem informací z GTA VI, byl dopaden za pomoci FBI

GTA VI
Autor: Victoria_Borodinova / Zdroj: Pixabay

Při pondělku tady máme skvělé zprávy! Londýnská policie věří, že se jí podařilo zadržet autora úniku informací z GTA VI. Strážcům zákona se to podařilo už ve čtvrtek večer, jen několik dní poté, co se do případu zapojila FBI. Úřady nezveřejnily jméno podezřelého teenagera, ani neoznámily, jakému obvinění čelí. Další podrobnosti by se měly objevit v následujících dnech.

Teenager podezřelý z toho, že stojí za masivním únikem hry Grand Theft Auto VI z předchozího týdne, je ve Velké Británii ve vazbě. Londýnská policie zatkla sedmnáctiletého obyvatele Oxfordshire, který je podezřelý z hackerského útoku na společnosti Rockstar a Uber. Podle policejních představitelů jim pomáhala britská Národní jednotka pro boj s kybernetickou kriminalitou (NCCU).

Podle zdrojů bývalého reportéra agentury Reuters Matthewa Keyse je nejmenovaný teenager podezřelý z příslušnosti k hackerské skupině známé jako „Lapsus$“. Lapsus$ používá k organizaci komunikační aplikaci Telegram zaměřenou na ochranu soukromí, do níž NCCU a další orgány činné v trestním řízení pronikly a již delší dobu ji monitorují. Podle Keyse se na tom podílela také FBI.

Policie v tuto chvíli nezveřejnila žádné podrobnosti o zatčení kromě toho, že podezřelý je ve vazbě. Vzhledem k tomu, že údajný hacker je nezletilý, mohli úředníci jeho jméno utajit, dokud nedostanou právní souhlas. Londýnská policie a FBI pravděpodobně zveřejní další informace během několika příštích dnů.Události vedoucí k zatčení začaly, když uživatel na GTAForums vystupující pod uživatelským jménem „teapotuberhacker“ zveřejnil více než 90 videí a screenshotů ze stále vyvíjeného GTA VI. K tomuto úniku došlo jen několik dní poté, co hacker používající jméno „teapot2022“ pronikl do interních systémů společnosti Uber a odhalil 57 milionů záznamů o zákaznících. K oběma útokům se přihlásil člen skupiny Lapsus$ s přezdívkou „Tea Pot“. Společnost Uber tehdy začala spolupracovat s FBI a dalšími subjekty na identifikaci Tea Pota. FBI také před několika dny zahájila vyšetřování hackerského útoku na společnost Rockstar.

Zatčení teenagera není první, které londýnská policie provedla. V březnu britské orgány činné v trestním řízení provedly razii a zatkly sedm údajných členů skupiny Lapsus$. Policie se domnívala, že jedním z nich je Tea Pot, ale úředníci nepotvrdili, zda se muž zadržený v Oxfordshire nacházel i na předchozím zátahu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Matthew Keys

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *