Tesla představila první bezdrátovou nabíječku, bude následovat vlastní mobilní telefon?

Tesla
Zdroj fotografie: Tesla

Když se řekne Tesla, většinou vás napadnou elektromobily. Společnost vyrábějící elektromobily, která byla založena v roce 2008, se skutečně velmi dobře zapsala do povědomí lidí na této planetě. Jako teprve čtrnáctiletá společnost je dnes jednou z největších společností na světě. No, nechme si příběh společnosti Tesla na jindy.

Již nějakou dobu se setkáváme s četnými zvěstmi o chystaném smartphonu od této automobilky. Posledních několik měsíců se tyto spekulace stále šíří po celém světě. Přesto je toho venku skutečně málo, a o mobilním telefonu od této společnosti toho moc nevíme. Venku je tolik předpokládaných renderů, ale nemáme ani tušení, zda bude tento telefon vybaven systémem Android nebo vlastním firmwarem.

Tesla představuje bezdrátovou nabíječku

Zrovna když spekulace na téma mobilní telefon utichají, tak společnost udělala něco, co je opět vzkřísilo. Společnost uvedla na trh bezdrátovou nabíječku pro nabíjení smartphonů a dalších zařízení, která podporují bezdrátové nabíjení. Tato nová bezdrátová nabíječka od Tesly je inspirována stále populárnějším vozem Cybertruck. Má hliníkové pouzdro s povrchem z Alcantary. Dodává se také s odnímatelným magnetickým stojánkem. Díky tomu můžete stojánek odejmout a samotnou nabíječku položit naplocho na stůl.

Tesla
Zdroj fotografie: Tesla

Na trhu je již mnoho různých bezdrátových nabíječek. Bezdrátová nabíječka Tesla se však od ostatních odlišuje. Přichází s formou technologie nazvané FreePower. Díky této technologii nemusíte své zařízení nastavovat na určitou plochu, aby se zařízení nabíjelo. Stačí, když zařízení přiložíte na libovolnou plochu povrchu, a nabíjení se spustí.


Nenechte si ujít:


Nová bezdrátová nabíječka dokáže pomocí technologie bezdrátového nabíjení Qi nabíjet až tři zařízení najednou. To znamená, že zařízení, která nepodporují technologii bezdrátového nabíjení Qi, nebudou kompatibilní. Významným příkladem je řada hodinek Galaxy Watch a hodinky Google Pixel Watch. Pokud jde o rychlost nabíjení, na této prémiové bezdrátové nabíječce získáte 15 W.

Tesla
Zdroj fotografie: Tesla

Cena a dostupnost bezdrátové nabíječky Tesla

Bezdrátová nabíječka je skutečně jedinečná, vypadá prémiově a dokáže nabíjet více zařízení najednou než mnoho jiných nabíječek. Cena vás ale možná opět přiměje k zamyšlení. Toto zařízení se bude prodávat za částku 300 dolarů. Zdroje také tvrdí, že prodej tohoto nového nabíjecího příslušenství bude zahájen v únoru 2023.

Takže zpět k původní otázce. Znamená to, že když už máme bezdrátovou nabíječku Tesla, že se brzy dočkáme chytrého telefonu Tesla? Jak to vidíte Vy?

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: androidpolice.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *