Spojené státy v problémech? Nemají peníze na odstranění zařízení společnosti Huawei

Huawei
Spojené státy proti Číně / Autor fotografie: Henrikas Mackevicius / Zdroj fotografie: Pixabay

Jednoho dne FCC (Federal Communications Commisions) označilo jako hrozbu čínské společnosti Huawei a ZTE. A to jen z toho důvodu, že obě společnosti jsou z Číny. Důkazy proti ani jedné z dvou jmenovaných společností nejsou. Huawei se dokonce dočkal výhry při sporu se Spojenými státy u mezinárodního soudu, ale to mu k ničemu nebylo. Všichni američtí operátoři dostali povinnost odstranit své telekomunikační zařízení společností ZTE a Huawei, což šlo donedávna docela hladce, ale nyní už to tak jednoduché není. Operátoři se totiž na telekomunikační úřad obrátili s tím, že jim dochází peníze. Těch peněz schází docela dost, protože se jedná přímo o několik miliard dolarů.

Podle webu agentury Reuters Federální komunikační komise Jessica Rosenworcel v dopise senátorce Marii Cantwell uvedla, že k financování všech přiměřených a podložených odhadů nákladů bude program úhrad vyžadovat 4,98 miliardy amerických dolarů. Tyto všechny kroky jsou podniknuty jen kvůli již několikrát zmiňovanému komunikačního úřadu.

Všichni telekomunikační operátoři jsou pod výhružkou toho, že pokud dané zařízení čínských značek neodstraní, tak budou odstraněni z vládního fondu ve výši 8,3 miliardy amerických dolarů na nákup náhradního zařízení. Avšak dosud se podařilo vyčlenit pouze 1,9 miliardy dolarů, což u mnohých politiků vyvolalo obavy a pochyby o tom, jak efektivně program funguje.



Jessica Rosenworcel dále dodala, že pokud se nedočká její oddělení přidělených prostředků, použije Komise prioritní schéma specifikované Kongresem. Dále uvedla, že peníze očekává, že budou dodány v nadcházejících dnech. V současné době nejsou telekomunikační společnosti schopny vyměnit všechna náhradní zařízení, jelikož nemají peníze.

Již mnoho zemí se poslední dobou rozhodlo proto, že vyloučí Huawei se ZTE ze své infrastruktury, včetně Itálie nebo Velké Británie. Velká Británie byla vůbec první zemí, která to udělala pod nátlakem Spojených států. V té době se to bralo tak, že pokud Velká Británie nevyhoví Spojeným států, tak vyhoví Číně, ale to by bylo zcela nepřijatelné. Jedna ze zemí, která Spojeným státům nevyhovila, byla Brazílie, kdy tamní prezident J. Bolsonaro o návrh bývalého prezidenta D. Trumpa projevil zájem, ale vláda to viděla jinak.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *