Rusko vrací úder. Zakázalo vstup 61 Američanům, většinou šéfům velkých technologických společností

Prezident Vladimir Putin / Rusko
Autor fotografie: Дмитрий Осипенко / Zdroj fotografie: Pixabay

Podle zpráv ruských médií ruské ministerstvo zahraničí nedávno oznámilo sankce proti 61 americkým občanům, především šéfům velkých amerických technologických společností. Prezidentka a generální ředitelka AMD Lisa Su je na vrcholu seznamu. Na všechna jména na seznamu je trvalý zákaz a z jakéhokoli důvodu nemohou vstoupit do Ruska. Ruská strana uvedla, že příslušné sankce byly uvaleny „v reakci na rozšiřující se americké sankce vůči ruským veřejným činitelům a zástupcům domácích společností“.

Během rusko-ukrajinského konfliktu AMD v březnu oznámilo, že se stáhne z ruského trhu a zastaví dodávky veškerých produktů. Přestože Intel a Nvidia přijaly podobná opatření, šéfové obou společností nejsou na seznamu zákazů.Rusko je jen jedna země a zákaz vstupu do Ruska by neměl být pro zasažené lidi velký problém. Ruská strana sama uznává, že neočekává, že by způsobilo nějaký výrazný problém. Rusko pouze reaguje na akce USA vůči svým elitám.

USA věří, že většina ruských miliardářů jsou „oligarchové“. Ve skutečnosti mnoho Američanů věří, že v Rusku nemůžete být miliardářem, aniž byste měli vazby na Putinovu administrativu. USA a jejich spojenci omezují ruské miliardáře a dokonce jim zakazuje nebo je naopak nutí prodávat své nemovitosti. Dá se tedy s jistotou předpokládat, že pokud nějaký Američan vlastní významnou investici v Rusku, měl by jí dát rychle pusu na rozloučenou.

Rusko osvobodí dovozní cla na technologická zařízení

Ruský premiér tvrdí, že země osvobodí veškerá dovozní cla na technická zařízení. Kromě toho zjednoduší proces importu počítačů, chytrých telefonů a tabletů. V dubnu tohoto roku byla aktuální zásoba dovážených elektronických produktů a součástek na ruském maloobchodním trhu zhruba na dobu 8 až 9 měsíců. Kvůli embargu na Rusko může země letos v zimě čelit nedostatku elektronických produktů a komponentů.Domácí distributoři spotřební elektroniky, jako jsou mobilní telefony a notebooky, v Rusku mají dostatečné zásoby. Dodávky domácích spotřebičů a jejich součástí jsou však poměrně omezené.

Od začátku krize mezi Ruskem a Ukrajinou dochází v dodavatelském řetězci k nesrovnalostem. Zatímco Ukrajina se snaží udržet svá území v bezpečí před ruskou armádou, Rusko čelí svým vlastním problémům. Na Rusko bylo uvaleno mnoho zákazů a omezení. To má dopad na dodavatelský řetězec v zemi, a proto potřebuje naléhavá opatření. Jedním z takových opatření je osvobození od dovozních cel na technická zařízení.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ithome.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *