Samsung přichází o další zakázky. Po procesorech mu teče do bot i v oblasti displejů

Samsung
Jeden ze smartphonů řady Samsung Galaxy Note / Autor fotografie: Pexels / Zdroj fotografie: Pixabay

Nedávno jsme vás informovaly o tom, že Qualcomm ukončil spolupráci se Samsungem v oblasti procesorů. Stalo se tak po loňském fiasku, kdy se Snapdragony poměrně hodně přehřívaly a čelily velké kritice ze strany veřejnosti. Jeho poptávku kompletně převzal tchajwanský gigant v podobě TSMC, který v minulosti vyráběl procesory i pro Huawei.

Teď to vypadá tak, že si Samsung začne zapisovat i první ztráty v rámci dodávky displejů pro Apple. Podle údajů jihokorejská společnost vyrábí až 70 % displejů pro všechny modely iPhone 14. Ty levnější používají OLED panel a ty dražší zase LTPO OLED. Rozdíl v nich není moc velký, ale je faktem, že LTPO nabízí lepší zobrazovací možnosti.

Nicméně, to by mohla být za rok už minulost. Do hry se přidala čínská společnost BOE, která v tuto chvíli vyrábí displeje pouze pro základní iPhone 14. Je to dáno především tím, že při návrhu obvodu pro iPhone 13 se Apple s BOE nedohodl, což mělo za důsledek vzájemné zhoršení vztahů obou společností. Šance se tehdy chopil Samsung, ale podle nových zpráv dostane BOE druhou možnost, což je pro společnost z Jižní Koreje velký problém.


Nenechte si ujít:


Podle analytika Ming-Chi Kua se poměr sil zanedlouho změní. Samsung o svou vůdčí pozici přijde už nejspíše v roce 2024 s tím, že i tento rok bude mít už namále. BOE totiž dostalo největší zakázku na displeje pro nadcházející modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus. Paradoxně to vypadá tak, že Samsung bude mít na starosti jen 30 % objednávek, ale to jen v rámci dvou zmíněných modelů.

Samsung má opravdu jedny z nejlepších displejů na trhu společně s LG, a tak obě společnosti byly pověřeny tím, aby vyráběly displeje pro modely Pro. Každopádně, i přesto si Kuo myslí, že BOE může získat 20 až 30 % objednávek. Pokud to tak opravdu bude, tak je možné, že se BOE stane největším dodavatelům displejů pro Apple.

Kuo dále uvádí, že BOE zaznamená v příštích letech výrazný nárůst příjmů. Společnost má i nadále dodávat hodně displejů pro výrobce Android smartphonů, a to včetně těch skládacích. Za zmínku stojí, že řada iPhone 15 by se měla skládat z modelů iPhone 15, iPhone 15 Plus, iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Zprávy o zoufalosti modelu iPhone 14 Plus by mohly předznamenávat to, že se bude jednat o poslední šanci pro odvrácení konce už po dvou rocích modelů s přízviskem Plus od Applu.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *