Společnost Huawei bude řešit problémy životního prostředí a přežití

Huawei
Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Společnost Huawei se 26. září zúčastnila slavnostního zahájení STW 2022. Na této akci vystoupil s krátkým projevem nový rotující předseda společnosti, Xu Zhijun. Popsal, že společnost Huawei musí vyvinout úsilí v oblasti výzkumu a vývoje, aby vyřešila problémy životního prostředí a přežití.

Xu Zhijun uvádí, že pro řešení problémů přežití v extrémním prostředí a rozvoj plodné budoucnosti musí společnost Huawei pokračovat ve výzkumu a otevřených inovacích. Přesto se společnost snaží co nejlépe připravit na budoucí výzvy. Hlavně je nutné se dobře soustředit na technickou oblast.

Za posledních deset let společnost Huawei investovala více než 845 miliard jüanů (118 bilionů USD) na výzkum a vývoj. Kromě toho zaznamenala výdaje ve výši více než 20 miliard jüanů (2,81 miliardy USD) na základní výzkum technologických prvků.

Čínskému výrobci se však podařilo založit 86 základních technologických laboratoří a 172 společných laboratoří pro inovace. Je však na čase zaměřit se na nově vznikající překážky, které by mohly poškodit růst a vývoj společnosti, pokud se jim nezabrání.


Tohle Vás bude zajímat:


Některé hlavní výzvy:

Xu se domnívá, že i po mnoha úspěších čeká na této evoluční cestě několik překážek:

  • Za prvé cíl uhlíkové neutrality. V polovině cesty stojí výzvy, jako je špatná stabilita výroby energie, nízká účinnost přeměny, vysoká cena skladování energie, menší bezpečnost a špatné řízení.
  • Celosvětová poptávka po výpočetní energii se v příštích letech zvýší o 2-3 řády. Dodavatelský řetězec a další základní komponenty vyžadují další posílení.
  • Uživatelé očekávají, že síť 5,5G bude vykazovat pětinásobné zvýšení rychlosti uplinku a downlinku. Jakou základní technologii bude potřebovat síť 6G, je pro společnost stále velkou otázkou.
  • Umělá inteligence je pro mnoho operátorů stále předmětem zájmu. Její bezpečnost, interpretovatelnost, malé vzorky, výpočetní data a další nejsou snadno zvládnutelné.

A tento seznam pokračuje ještě hodně daleko. Ačkoli společnost přišla s několika věcmi, stále je s čím hýbat. Xu říká,

„Musíme spolupracovat, abychom plně uvolnili produktivitu všech oblastí života, dali vzniknout novým průmyslovým odvětvím, novým formám podnikání a novým modelům a podpořili pokrok světa.“

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: xinsheng.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *