Společnost Huawei prohlašuje, že krize skončila. Americké embargo bylo úspěšně omezeno

Huawei
Autor: Lukáš Drahozal

Před zákazem ze strany USA byla společnost Huawei připravena stát se největší značkou mobilních telefonů na světě. Ve skutečnosti i po zákazu společnost stále zaujímala první místo, ale jen na krátkou dobu. Nyní se objevují zprávy, že společnost Huawei zákaz překonala. 

Společnost Huawei včera oznámila své nejnovější odhady prodejů za posledních několik měsíců. Podle vlastního vyjádření společnost předpokládá, že prodeje budou na úrovni předchozího roku. Šéf skupiny zároveň uvedl, že se podařilo zastavit pokles tržeb, který trval od doby, kdy vstoupily v platnost americké sankce.

Americké embargo se nyní pro Huawei stalo „novou normou“, takže se s ním v každodenním životě vyrovnáváte a řešíte ho „jako obvykle“. Generální ředitel Eric Xu se v dopise zaměstnancům, který byl rovněž poskytnut médiím, vyjádřil pozitivně.

Má společnost Huawei nějaký zisk?

Xu však o zisku společnosti zatím nic neřekl. Není tedy jasné, zda bude mít zisk, nebo ztrátu. Jasno bude pravděpodobně až za několik měsíců, protože Huawei zveřejní údaje o svém hospodaření za celý rok 2022 až na jaře 2023. Společnost zaznamenala masivní pokles tržeb od doby, kdy vstoupily v platnost americké sankce. Zákaz zakazuje americkým firmám dodávat čínské společnosti produkty, které byly vyvinuty nebo vyrobeny s využitím amerických technologií. Prodeje už samozřejmě nejsou na stejné úrovni jako před začátkem amerického embarga.

Společnost však mezitím mnohokrát změnila své obchodní oblasti. Společnost má nyní nové partnery a mimo jiné také stále více zpeněžuje své patentové portfolio. Příkladem může být to, že Huawei již nemůže prodávat mobilní telefony s podporou 5G pod svou vlastní značkou. Společnost však nyní vystupuje jako poskytovatel licence na hardwarové návrhy, jak bylo nedávno vidět na příkladu bývalé francouzské značky Wiko. Wiko 5G, rebrandovaný mobilní telefon Huawei Nova 9 SE, podporuje 5G a je k dispozici v Číně.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: winfuture.de

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *