Společnost Isuzu představila autobus Erga EV jako první bateriový linkový autobus s plochou podlahou na světě

Isuzu
Zdroj: Isuzu

Japonská automobilka Isuzu představila svůj první elektrobus Isuzu Erga EV. Erga EV je označován za první bateriový elektrický autobus s plochou podlahou na světě. Byl k vidění během veletrhu Japan Mobility Show 2023 a na japonský trh by měl vstoupit v roce 2024.

Vybavení Isuzu Erga EV

Nejnovější model Erga EV má kapacitu 90 míst a dojezd až 300 km. Je vybaven řadou komponentů, které zajišťují bezpečnou a pohodlnou jízdu. Patří mezi ně systém automatického nouzového brzdění (AEBS), systém varování při vybočení z jízdního pruhu a systém sledování mrtvého úhlu. Autobus je rovněž vybaven adaptivním tempomatem a USB porty pro nabíjení cestujících.

Díky ploché podlaze a nízké výšce autobusu Erga EV a jeho flexibilnímu uspořádání nejsou v zadní části autobusu žádné schody. Vzniká tak plně široký a snadno přístupný interiér, který umožňuje cestujícím snadno naskočit nebo vystoupit z autobusu.

Model Erga postrádá velkou pohonnou jednotku, což se projevilo na jeho přívětivé architektuře interiéru pro cestující. Je poháněn synchronním motorem s permanentními magnety (PMSM) s pohonem zadních kol. Tento motor je velmi účinný a má vysokou generaci výkonu, což zajišťuje plynulejší zrychlování/zpomalování a také nižší hlučnost a vibrace. Konstrukce autobusu Erga maximalizuje pohodlí a bezpečnost cestujících uvnitř autobusu.

Japonská společnost pokračuje ve svém úsilí o dosažení nulových emisí uhlíku v Japonsku. Od roku 2010, kdy uvedla na trh systém selektivní katalytické redukce, pokračuje ve vývoji inovativních řešení. Isuzu zahájilo své úsilí o elektrifikaci uvedením modelu Elf EV na trh v roce 2012. Uvedení modelu Erga na trh v roce 2024 bude znamenat další milník v jejím příspěvku k uhlíkové neutralitě.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: cleantechnica.com, isuzu.co.jp

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *