Společnost Vivo se stahuje z Polska. Tento krok nikdo nečekal

Vivo
Zdroj: Vivo

Včera se v Polsku objevila zpráva, že místní pobočka společnosti Vivo zvažuje odchod ze země. Nyní tuto zprávu potvrdil server GSMOnline.pl. Zdroj získal potvrzení od společnosti Vivo, které v podstatě potvrzuje, že ze strategických důvodů oficiální distributor společnosti opouští zemi. Navzdory tomu zůstane místní zákaznická podpora zachována.

Potvrzeno, společnost Vivo opustí Polsko

„Pro značku je zásadní průběžná analýza trhu a výběr vhodné obchodní strategie po konzultaci s místními zástupci. S lítostí vám musíme oznámit, že autorizovaný distributor značky v Polsku se rozhodl ukončit svou činnost. Navzdory tomu se naši zákazníci mohou i nadále spolehnout na robustní produkty značky Vivo, komplexní zákaznickou podporu a nepřetržité aktualizace softwaru.“ – Vivo

Stejné informace od společnosti získaly i další místní publikace. Prozatím v Polsku stále funguje odnož značky s prodejci, kteří telefony prodávají. Věříme v postupný proces odchodu. V každém případě bychom neměli očekávat, že se do země dostanou budoucí smartphony.Společnost Oppo ze stejné skupiny BBK Electronics Group prohlašuje, že Polsko v nejbližší době neopustí.

Nebojte se, protože tento krok se nezdá být jednotvárnou strategií, kterou by přijaly jiné značky ze skupiny BBK. Společnost Oppo se v rámci preventivního kroku rozhodla zaslat prohlášení serveru GSMOnline.pl. V něm se v podstatě uvádí, že značka Oppo „nikam neodchází“. Oppo navíc letos v červenci uvede na polský trh řadu Oppo Reno 10.

„Důrazně popíráme zvěsti o odchodu z Polska. Tato země je pro nás velmi důležitým trhem a již nyní máme naplánovaná uvedení nových modelů na trh do konce roku. V červenci představíme řadu Reno 10 a v následujících měsících několik zařízení IoT, včetně nových sluchátek OPPO Air3 Pro, a rozšíříme portfolio ekosystémů.“ – Oppo

Reakce společnosti Oppo není náhodná. Koneckonců obě značky před časem uzavřely své webové stránky v Německu. Mimo provoz je také nizozemská pobočka společnosti Vivo, ačkoli Oppo stále funguje. Navzdory zprávám o potížích jsou francouzské webové stránky obou značek stále v provozu. Fanoušci značky v Polsku měli pravděpodobně důvod k obavám, ale nyní firma objasňuje skutečnosti.

Tyto dvě značky definitivně přehodnocují některé své strategie pro evropské trhy. Budeme dále sledovat, zda se to v blízké budoucnosti dotkne i dalších zemí. Pro polské zákazníky, kteří čekali na nové zajímavé telefony od společnosti Vivo, jako je Vivo X Flip a budoucí řada V29, je to srdcervoucí zpráva. Od nynějška budou muset přejít na dovoz nebo jednoduše k jiné značce.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmarena.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *