Společnosti Microsoft hrozí pokuta 3 miliony dolarů za prodej softwaru ruským společnostem

Microsoft
Autor fotografie:Efes / Zdroj fotografie: Pixabay

Společnost Microsoft bude zřejmě postižena vysokou pokutou v hodnotě milionů amerických dolarů. Pokuta společnosti hrozí poté, co byla přistižena při prodeji svého softwaru firmám se sídlem v Rusku. Zde jsou všechny důležité podrobnosti.

Americký technologický gigant souhlasil s tím, že zaplatí více než 3 miliony amerických dolarů za urovnání potenciální občanskoprávní odpovědnosti. Značka je obviněna z porušení 1 339 sankcí za prodej svých produktů a služeb jednotlivcům a společnostem v Rusku a dalších některých dalších regionech. K těmto porušením a více než 1 300 případům mělo dojít v období od července 2012 do dubna 2019. Během této doby společnost Microsoft údajně prodávala softwarové licence, aktivované softwarové licence a související služby ze svých a amerických a irských serverů „speciálně určeným osobám“.

Jinými slovy, společnost je postižena pokutou za prodej do regionů na černé listině. Mezi tyto regiony patří například Kuba, Írán, Sýrie, Rusko a také ukrajinský Krym. Společnost Microsoft a její dceřiné společnosti v Irsku a Rusku se tak dohodly s Úřadem pro kontrolu zahraničních aktiv (OFAC) amerického ministerstva financí na částce vyrovnání v hodnotě 2,98 milionu amerických dolarů, která navazuje na předchozí vyrovnání Úřadu pro průmysl a bezpečnost (BIS) ve výši 624 013 amerických dolarů.

Tím však pokuty nekončí, neboť BIS později společnosti vyměřil další ve výši 276 382 amerických dolarů, čímž čistá dohoda o vyrovnání přesáhla 3,3 milionu amerických dolarů. Zajímavé je, že 94 procent všech těchto porušení pocházelo z Ruska, což představuje 1 252 z 1 339 případů. Mezitím 54 z těchto případů pocházelo z Kuby, 30 z Íránu a 3 ze Sýrie.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: techradar.com, theverge.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *