Grand Theft Auto VI: Zapněte si pásy, vracíme se do Vice City!

Grand Theft Auto VI
Zdroj fotografie: Rockstar Games

Grand Theft Auto VI je snad nejvíce očekávaná hra, která pochází od studia Rockstar Games. Pravdou je, že o GTA VI se začalo mluvit ihned poté, co utichl šum kolem GTA V. O hře se šuškalo téměř celou minulou generaci a konečně jsme se dočkali potvrzení o existenci této hry na přelomu let 2021/2022.

GTA VI je stále terčem úniků informací

Po potvrzení následoval jeden z největších úniků v historii videoherního průmyslu. Hackeři napadli servery společnosti Take-Two a podařilo se jim ukrást obrovské množství rozpracovaného obsahu nadcházejícího GTA. Díky těmto únikům jsme se dočkali prvních ucelených důkazů o existenci hry a několika zajímavých detailů, jako je například nová ženská hrdinka, která dostane jméno Luccia. Nyní zvěsti ukazují na to, že k odhalení hry dojde v tomto měsíci. Ještě před oficiálním odhalením tu máme nové úniky, které prozrazují některé zajímavé detaily o samotném ději hry.

V loňském roce se díky masivní vlně úniků informací objevili dva hlavní hrdinové Jason a Lucia. Ti dva prý ve hře prožijí jisté „Bonnie & Clyde“ dobrodružství. Kromě toho jsme se však mnoho podrobností o ději hry nedozvěděli. Zvěsti poukazovaly na to, že se hra vrátí do Vice City, což je vize hry Miami. Také se proslýchalo, že se bude odehrávat v devadesátých letech minulého století, a ne v současnosti jako poslední hry.

Grand Theft Auto VI
Autor: ThankYouFantasyPictures / Zdroj: Pixabay

Pravděpodobně byla odhalena éra v Grand Theft Auto VI

Pokud se vrátíme ke hrám GTA Vice City a San Andreas, odehrávaly se tyto hry v 80., respektive 90. letech minulého století. S uvedením her GTA IV a GTA V se však společnost Rockstar rozhodla přenést děj do současnosti. S ohledem na to jsme očekávali, že i GTA VI se bude odehrávat v současnosti. To však nemusí být pravda a nový únik informací zapadá do některých starých zvěstí.

Poslední únik informací z GTA VI na Twitteru naznačuje, že se hra bude odehrávat skutečně na přelomu 80. a 90. let. Leaker odhalil řadu nových klipů z vývoje GTA VI. Navazuje tak na masivní únik z minulého roku, kdy bylo odhaleno, že se hlavní hrdinové vrátí do Vice City. Nejnovější uniklý detail zřejmě naznačuje, v jaké době se hra bude odehrávat. Na tuto informaci přišel leaker analýzou ceny cigaret ve hře. Ano, může to znít trochu divně, ale všichni víme, jak Rockstar dbá na detaily.

Detail, který může prozradit mnoho

Cena cigaret ve hře je 4,10 dolaru. Při zohlednění inflace a nákladů v minulých letech se zdá, že to hru posouvá do období 1990-2000. Víme, že to není potvrzení, ale pouhý předpoklad, ale je to lepší než nic. To odpovídá starým pověstem, které ukazovaly na to, že hra měla mít dlouhou relaci v minulosti. Stojí za zmínku, že nezavrhneme ani část kampaně v současnosti.

GTA V nastavilo určité standardy díky velmi dobrému využití současnosti, nevíme, zda je fanoušci snadno opustí. Vzhledem k tomu nás nepřekvapí, pokud Grand Theft Auto VI začne v minulosti, ale do současnosti se dostane s velkým časovým odstupem. To je přece v příběhu o pomstě běžná událost, ne?

Grand Theft Auto VI
Zdroj fotografie: Rockstar Games

Hra přinese rapidní posun v umělé inteligenci

V souvislosti s tím jsme se dočkali dalšího úniku informací z Twitteru. Nově uniklý videozáznam ukazoval, jak budou policisté reagovat při boji s nepřáteli. K dispozici bylo 51sekundové video, které ukazovalo policistu v uniformě z Vice City, jak z různých úhlů střílí ze služební zbraně na Lucii. Při pokusu o útok na hlavní hrdinku se policista pohybuje vodorovně sem a tam. Ačkoli stojí, policista se postupně skrčí, klekne si a přiklekne, než se opět postaví. Za zmínku stojí, že se AI policistů mění a zohledňuje vzdálenost od nepřítele.

Policisté se snaží schovat, když se blíží k Lucii, a jakmile jsou před ní v bezpečí, vrátí se do normální pozice. Pokud tohle bude skutečně v Grand Theft Auto VI, pak jsme svědky obrovského pokroku v chování herní umělé inteligence. To je pokrok, který v nových hrách potřebujeme. Video bylo ze sociální sítě Twitter smazáno na požadavek Rockstar Games. Jakmile se nám ho podaří dohledat, tak vám ho přidáme do článku.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: msn.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *