Peklo zamrzlo! Microsoft implementoval iMessage do systému Windows 11

Microsoft
Zdroj fotografie: Microsoft

Microsoft začal iMessage ve Windows testovat v únoru prostřednictvím aplikace Phone Link. Společnost také slíbila, že do poloviny května zpřístupní Phone Link uživatelům iPhonu. Microsoft svůj slib splnil a uvolnil Phone Link pro iOS všem uživatelům Windows 11. To znamená, že uživatelé Windows 10, kteří stále tvoří většinu uživatelů Windows, nebudou moci tuto funkci využívat.

Propojení telefonu pro iOS a iMessage je nyní k dispozici ve Windows 11

Společnost Microsoft včera oznámila, že její aplikace Phone Link bude nyní podporovat telefony iPhone. To znamená, že majitelé iPhonů mohou nyní připojit své telefony k počítači s Windows 11 a odesílat a přijímat zprávy přímo do počítače.

Kromě odesílání a přijímání zpráv umožňuje Phone Link uživatelům také uskutečňovat a přijímat hovory, zobrazovat historii hovorů a zobrazovat a rušit oznámení. Prostřednictvím aplikace Phone Link bohužel nelze na počítači spouštět telefonní aplikace ani prohlížet fotografie z iPhonu.

Nová aktualizace aplikace Phone Link je v současné době dostupná v 85 zemích. Společnost Microsoft nezveřejnila seznam zemí, které jsou do ní zahrnuty. Předpokládáme však, že v blízké budoucnosti přidá do seznamu další země. Chcete-li zkontrolovat, zda je aktualizace dostupná ve vašem regionu, můžete zkusit nainstalovat aplikaci Phone Link z obchodu Microsoft Store.

Microsoft
Zdroj fotografie: Microsoft

Jak to funguje?

Možná víte, že Apple nedovolil používat iMessage na jiných platformách, například na Windows, protože chce udržet uživatele ve svém ekosystému. Microsoft však našel způsob, jak iMessage do Windows dostat.

Obejití využívá Bluetooth k připojení iPhonu k počítači se systémem Windows 11. Uživatelé tak mohou na počítači se systémem Windows provádět základní činnosti, jako je odesílání a přijímání zpráv, uskutečňování a přijímání hovorů a zobrazování oznámení z iPhonu. Toto řešení má však některá omezení. Nelze například zobrazit celou historii chatu nebo se účastnit skupinových konverzací iMessage. Kromě toho nelze sdílet obrázky ani videa.

U nás zatím funguje pouze propojení se smartphonem se systémem Android. Je velmi pravděpodobné, že případný update proběhne později. Doposud nevíme, jaký časový rozsah pro update Microsoft využije.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: theverge.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *