YouTube ztrácí pevnou půdu pod nohama? Funkce Shorts chce přímo konkurovat TikToku

spotify
TikTok na telefonu / Autor fotografie: Antonbe / Zdroj fotografie: Pixabay

YouTube je jedna z nejstarších platforem zaměřujících se na videoobsah. Nicméně TikTok mu prozatím zdatně konkuruje v rámci krátkých videí, a tak se s tím Google něco snaží dělat. V současné době je TikTok jednou z nejstahovanějších a celosvětově nejrozšířenějších mobilních aplikací vůbec. Žádná vláda jeho postupu nedokáže zabránit a ani ho zpomalit. Oblíbenost TikToku začala děsit poměrně hodně YouTube, který nikomu nechce dovolit, aby ho sesadil z trůnu. Podle nejnovějších zpráv má YouTube umožnit zpeněžení Shorts, díky čemuž budou moci autoři vydělávat více peněz.

Od roku 2023 se má Shorts zapojit do partnerského programu YouTube. Když se poté autoři osvědčí, tak budou moci vydělávat na reklamách zobrazovaných v krátkých videích. Pokud ne, tak stále budete moci vydělávat prostřednictvím tipů a prodejem zboží. Ve zkratce – budou dostupná dostatečná množství zpeněžení, takže tvůrci budou mít dost peněz.


Nenechte si ujít:


Skutečnost je taková, že Shorts už byly spuštěny před 18 měsíci, ale prozatím se to moc nechytlo. Jsou v závěsu za TikTokem a Reels, což jsou platformy, které jsou mnohem oblíbenější. Nicméně, i přesto už mají Shorts částečný úspěch, jelikož mají 30 miliard zhlédnutí denně s tím, že každý měsíc se na tuto platformu podívá 1,5 miliardy lidí. Podobnost s TikTokem zde samozřejmě není náhodná, ale pár rozdílů by se našlo. TikTok se mnohem víc zaměřuje na obsah a jeho kvalitu, kdežto YouTube hlavně na tržby.

Tohle tvrzení YouTube podporuje i tím, že si ponechá 55 % příjmů, mezitím, co autoři dostanou pouze 45 %. Je to smutná skutečnost, ale každý tvůrce o tom bude vědět, a tak bude jenom na něm, jestli s tímto bude souhlasit nebo ne. YouTube to vysvětlil takto – část příjmů půjde autorům hudby. To znamená, že autoři budou moci používat skladby bez obav o práva.

Sledujete nějakou z výše jmenovaných aplikací i vy nebo preferujete Facebook? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *