Řada Intel Core 14. generace bude odhalena za pár týdnů. Co nám přinese?

Intel Core 14
Autor: Jordan Harrison / Zdroj: Pexels

Podle čínských médií s názvem Enthusiastic Citizen (ECSM) bude řada Intel Core 14. generace údajně uvedena na trh v polovině října. Ty mají zkušenost s únikem plánů výrobců procesorů ještě před jejich zveřejněním. K uvedení dojde ve 42. týdnu tohoto roku, tedy mezi 17. a 23. říjnem. Zpráva vychází z roadmap společnosti Intel.

Harmonogram uvedení řady Core 14. generace bude odpovídat obvyklému schématu rozdělení modelů Core-K a non-K. Modely mimo K budou uvedeny na trh v prvním týdnu roku 2024. Lze tedy pravděpodobně očekávat další uvedení na CES.

Řada Intel Core 14. generace bude uvedena se zajímavými vylepšeními: Uniklé podrobnosti a aktualizace platformy

Refresh bude fungovat se všemi stávajícími základními deskami LGA1700 s nejnovějším BIOSem, s výjimkou připravovaného modelu Core i7-14700K. Tento procesor bude používat novou konfiguraci 8 výkonných a 12 efektivních jader, která možná bude potřebovat nový firmware.

ECSM se také zmiňuje o nové generaci desktopové platformy nazvané Arrow Lake. Ta přinese skutečnou aktualizaci desktopové řady Intelu se zcela novým designem a jinou paticí, pravděpodobně LGA-1851. Zpráva uvádí jako možné varianty čipové sady pro základní desky Intel Z890, B860 a H810. S čipovou sadou H870 se tentokrát nepočítá.

Intel sladil pojmenování svých spotřebitelských produktů Core a platformy s AMD: Core 3/5/7/9 vs. Ryzen 3/5/7/9 a Z890/B860/H810 vs. X670/B650/B620.

Zajímavé je, že stejná média loni informovala o tom, že jádro 13. generace „Raptor Lake“ bude po plánovaném zářijovém odhalení uvedeno na trh v polovině října. To se ukázalo jako pravdivé a nadšenci nyní mohou mít pocit déjà vu, protože Intel podle všeho dodržuje téměř totožný roční cyklus aktualizací.

Uvedení řady Core 14. generace přinese do desktopových procesorů Intel zajímavé nové funkce. Například vyšší výkon, efektivitu a jinou patici. S Arrow Lake představí Intel skutečnou aktualizaci svých desktopových řad se zcela novým designem. Nadšenci i uživatelé budou netrpělivě očekávat, co si pro ně Intel s nadcházejícím uvedením připraví.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: videocardz.com,

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *