Samsung nic nezastaví. Jeho uživatelské rozhraní One UI 5.0 založené na Androidu 13 je již na cestě

Samsung smartphone
Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Ukázka pro vývojáře Androidu 13 je oficiálně venku a první uživatelé, jako jsou smartphony Google Pixel, ji nyní mohou testovat. Samsung však zatím nenabídne žádný náhled na nejnovější Android 13. Přesto se objevují zprávy, že společnost intenzivně vyvíjí systém One UI 5.0. Tato systémová nástavba je samozřejmě založena na Androidu 13. Podle kolegů ze Sammobile, může Samsung vypustit beta verzi One UI 5.0 v červenci a oficiální verzi koncem roku 2022.

Jako obvykle budou špičkové modely Samsung první, které vyzkouší systém One UI 5.0. Například řada Galaxy S22, Galaxy Z Fold4, Galaxy Z Flip4 a další modely budou prvními modely, které se přizpůsobí One UI 5.0. Jakožto operační systém nové generace je největším upgradem Androidu 13 to, že je optimalizován pro zařízení s velkou obrazovkou, jako jsou skládací obrazovky a tablety. Google posílil design rozhraní a umožnil tak více aplikacím bezproblémové přizpůsobení zařízení Android různých velikostí, čímž se aplikace výrazně zlepšila.

Podle zpráv Google oznámí operační systém Android 13 na vývojářské konferenci I/O v květnu 2022. Oficiální verzi tohoto smartphonu společnost odhalí v druhé polovině roku. Pravděpodobně se bude jednat klasicky o srpen, případně září.

Kromě One UI 5.0 společnost také pracuje na One UI 4.1.1 pro své nadcházející skládací telefony. Poslední jmenovaný však bude exkluzivní pro několik smartphonů.Samsung a Android 13

Soukromí je hlavním tématem nejnovější verze systému Android. Android 13 se zaměřuje na budování odpovědné a vysoce kvalitní platformy pro všechny tím, že poskytuje bezpečnější prostředí na všech zařízeních a dává uživatelům větší kontrolu. V nejnovější verzi Google představuje nástroj pro výběr fotografií, který uživatelům umožňuje bezpečně sdílet fotografie a videa s aplikacemi. Odhaluje také nové oprávnění k Wi-Fi, které dále snižuje potřebu aplikací oprávnění k poloze. Google doporučuje vyzkoušet nové API a otestovat, jaký dopad mohou mít tyto změny na vaše aplikace.

Android 13 také přináší nové funkce a nástroje pro produktivitu vývojářů. Pomáhá uživatelům vytvářet krásné aplikace, které běží na miliardách zařízení. Toto je jedna z hlavních misí společnosti Google. Google doufá, že sníží náklady na vývoj, abyste se mohli soustředit na další vytváření úžasných zážitků. Zde jsou některé z novinek, pokud jde o produktivitu a nástroje.

S každým vydáním platformy Google upřednostňuje kompatibilitu aplikací a zavádí nové verze platformy. Společnost také pracuje na tom, aby aktualizace byly rychlejší a plynulejší.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: sammobile.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *