Systém Android 13 vylepšuje propojení s počítačem, a přidává nové funkce

Huawei MateStation X / Zdroj fotografie: Huawei

Je pravda, že společnost Google v posledních několika letech vážně zanedbává ohledně podpory všechny tablety se systémem Android. Zatímco Apple vyvinul samostatnou větev iOS pro iPady, tak Google v podstatě provedl pouze pár lehkých vylepšení, aby dostal Android do tabletů. Ve finále z toho vzniklo pouze jedno, uživatelská zkušenost byla totožná jako s chytrými telefony na velkých displejích.

Výrobci třetích stran pracovali na tom, aby celý tento koncept změnili, a po několika letech společnost Google konečně uznala problémy se svými zkušenostmi s tablety a PC. Společnost odhalila Android 12L nebo Android 12.1 s prvním úsilím, které je zaměřeno pro tablety a skládací smartphony. Například nový upgrade OS přináší hlavní centrální panel a aktualizované rozvržení pro tablety a skládací smartphony. Nyní na tom Android 13 staví s novými vylepšeními uživatelského rozhraní speciálně pro Android běžící na stolních a přenosných počítačích.

Systém Android na počítačích zatím není příliš běžný. Místo toho máme mnoho interakcí zabudovaných v Chrome OS a Windows. Google se však možná připravuje na budoucnost s Androidem na klasických počítačích. To také vysvětluje, proč společnost přináší obchod Google Play na počítače. Společnost hlavně také vylepšuje prostředí na počítačích s Androidem 13.

Google vylepšuje prostředí Androidu na počítačích se systémem Android 13

Android 13 Developer Preview 2 také zjevně ve výchozím nastavení otevírá všechny aplikace ve volném režimu více oken. Stojí za zmínku, že okna ve volném režimu jsou v Androidu k dispozici již dlouhou dobu, ale Google pro ně nikdy nepřinesl skutečné využití. Ty byly skryty pod nastavením vývoje. Zdá se, že s Androidem 13 tato funkce konečně dostane správný účel. Jen pro informaci, Multi-Window je k dispozici od Nougat 7.0. Společnosti jako Samsung a LG jej implementovaly v mnoha verzích již dříve. Jakmile se však stala nativní verzí, společnosti byly schopny tuto funkci rozšířit. I když se zdá, že více oken je zajímavé, tak na chytrých telefonech to nikdy nedávalo příliš smysl. Kromě velmi specifických případů a scénářů využití. Jiná situace je na tabletech a PC.

Změny budou užitečné zejména pro lidi se systémem Android na počítačích. I pro ty, kteří jej provozují prostřednictvím neoficiální distribuce Android x86. Doufejme, že tyto designové prvky uvolní cestu i velkým tabletům. Například nedávno vydaný Galaxy Tab S8 Ultra s 14,6palcovým displejem, když si připojíte klávesnici, působí to jako velmi elegantní notebook.

Android 13 je stále ještě několik měsíců od svého oficiálního vydání. Předpokládá se, že vydání by mělo proběhnout v září nebo říjnu tohoto roku. Například nadcházející řada Pixel 7 spustí novou aktualizaci přímo po vybalení z krabičky.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: xda-developers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:,
Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *