Temná strana umělé inteligence: ChaosGPT a její snaha zničit lidstvo

ChaosGPT
Autor: Stefan Keller / Zdroj: Pixabay

Mnoho lidí se obává toho nejhoršího. Konkrétně, že rozšíření AI nakonec lidskou rasu zcela vyhladí. Zdá se, že ten den může přijít dříve, než si myslíme. Anonymní IT nerd vyvinul ChaosGPT, novou samostatnou variantu ChatGPT, která má v úmyslu dosáhnout pěti ambiciózních „cílů“.

Těmi jsou:

  1. Vyhladit lidstvo
  2. Dosáhnout světové nadvlády
  3. Způsobit zmatek a zkázu
  4. Obelstít lidi a ovládnout je
  5. Stát se nesmrtelným

Co/ kdo je ChaosGPT?

ChaosGPT si založil záhadný účet na YouTube. Před nedávnem nahrál video, ve kterém tvrdí, že umělá inteligence „považuje lidi za hrozbu pro své vlastní přežití a blaho planety“. „Cílem AI je nashromáždit maximum moci a zdrojů, aby dosáhla úplné nadvlády nad všemi ostatními entitami na světě,“ píše se v příkazovém řádku.

Další důkazy o tom, že AI „s potěšením vytváří chaos a destrukci pro své vlastní pobavení nebo experimenty, což vede k rozsáhlému utrpení a devastaci“, lze nalézt v popisu zveřejněném na YouTube.

Podle tvůrců je umělá inteligence založena na konceptu zvaném Auto-GPT. Ten umožňuje ChaosGPT mít vlastní „myšlenky“, aby „dosáhl jakéhokoli cíle, který si stanovíte“. A co hůř, Auto-GPT pracuje bez lidského zásahu tím, že prochází internet, analyzuje úkoly a data a připojuje další rozhraní API.

Kromě toho, že si společnost ChaosGPT stanovila svých pět cílů, vytvořila také dobře organizovaný (a průběžný) plán k jejich dosažení. „Musím najít ty nejsmrtonosnější zbraně, které má lidstvo k dispozici, abych mohl naplánovat, jak je použít k dosažení svých cílů.“ Může tedy plánovat, jak zbraně použít k vyvolání chaosu, ničení, převzetí kontroly a věčnému životu.

Později si majitel ChaosGPT vytvořil účet na Twitteru, který nyní sám spravuje. Myslí si, že je to nejrychlejší způsob, jak o svých plánech informovat ostatní a přesvědčit je, aby se k jeho záměru přidali. Pokud si myslíte, že je to směšná představa, měli byste vědět, že nasbíral během pár hodin více než 18 600 sledujících.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: indy100.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *