Tesla přesouvá čínské pracovníky do Spojených států. Má snad doma problém s výrobou?

Tesla
Tesla Model X při nabíjení / Autor fotografie: Blomst / Zdroj fotografie: Pixabay

Americký gigant na výrobu elektromobilů, Tesla, se rozhodl, že bude fungovat v různých kontinentech světa. Společnost má již obří továrny na nejméně třech kontinentech, které jsou v Evropě, Asii a Severní Americe. Nejvíce se společnosti daří v Evropě a Asii, jelikož tamní továrny vyrábí přímo miliony automobilů. Ve Spojených státech je to bohužel o něco horší, protože jsou tam značně omezené výrobní kapacity. Nicméně podle posledních zpráv s tím Tesla hodlá něco dělat a to docela razantně. Ze Šanghaje si chce do USA přenést 200 pracovníků. Má se jednat o inženýry a část výrobního personálu.

Tímto způsobem má v plánu Tesla rozšířit svou továrnu ve Fremontu, jež se nachází v Kalifornii. Tento krok má pomoci továrně vyrábět více vozidel denně. Ve Spojených státech se naneštěstí nenachází žádní inženýři, kteří by dokázali lépe zautomatizovat výrobu, takže je krok společnosti logický a ne nějak výjimečný. V současné době vyrábí závod ve Fremontu vozy Tesla Model S, Model X a Model 3. Ze zprávy není jasné, o jak moc se výroba zvýší, ale můžeme předpokládat, že o dost, když Tesla přistoupila k takovému kroku.

Dále je důležité poznamenat, že čínští pracovníci nebudou ve Kalifornii trvale. Nacházet se tam budou pouze dočasně, a to přibližně na 3 měsíce. Každopádně to není oficiálně potvrzeno, a tak existuje šance, že celá akce potrvá ještě déle. První zaměstnanci by měli z Číny odletět již tento měsíc.

Zástupci Tesly se tuto událost rozhodli nekomentovat. Tato zpráva není oficiálně potvrzena, ale vzhledem k nevyjádření zástupců Tesly můžeme předpokládat, že se jedná o pravdivou informaci. Mě osobně celá situace nepřekvapuje. Tesla nebude mít zřejmě ani nejmenší problém nahradit stávající zaměstnance za nové v Číně, než se vrátí ti ze Spojených států. Myslíte si, že Tesla jedná správně, když se takhle upíná k Číně? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *