Apple Car je oficiálně potvrzeno. Dočkáme se ho do roku 2026, ale z jeho ceny vám bude špatně

Apple
Autor fotografie: Matias Cruz / Zdroj fotografie: Pixabay

Nejméně dvě firmy, které jsou známé výrobou spotřební elektroniky, pracují na projektech elektrických vozidel. Jedná se o Xiaomi a Apple. První jmenovaná značka oznámila, že první automobil Xiaomi se na trhu objeví už v roce 2024. Co se týče cupertinské společnosti, tak první Apple Car se na trhu objeví v roce 2026.

Agentura Bloomberg dnes uvedla, že cílem firmy Tima Cooka je automobil s cenou do 100 000 dolarů, tedy do nějakých 2,3 milionu Kč. Cena je samozřejmě pouze hrubý odhad od současného kurzu dolaru. Díky takovému přístupu si bude údajně moci vozidlo Apple dovolit koupit více zákazníků.


Nenechte si ujít:


Apple Car nebude podporovat plně autonomní řízení

Původně mělo Apple Car vypadat stejně jako lifestylové vozidlo Canoo. Mělo by tedy umožňovat, aby se cestující posadili čelem k sobě. Obvykle takový přístup používají vozy typu limuzíny. Navíc se původně uvažovalo, že by v něm neměl být volant ani pedály. Nyní však Apple na projektu s touto myšlenkou nepracuje. Ukazuje se tedy, že vůz bude mít tradičnější design. Bude tedy vybaveno klasicky sedadlem řidiče, volantem a pedály. To také znamená, že dříve uváděné plně autonomní řízení (L5) nebude k dispozici.

Zdroj fotografie: Canoo

Zdá se, že se Apple zaměřuje na společnost Tesla. Ačkoli všichni velcí výrobci automobilů poskytují zákazníkům určitou funkci samořízení, Tesla byla jednou z prvních, která umožnila svým vozům jezdit bez pomoci řidiče. Mimochodem, vozy Tesla stojí 47 000 až 100 000 dolarů a více. V tomto smyslu bude Apple Car konkurovat Tesle Model S.

Ještě předtím jsme se dozvěděli, že Apple plánuje cenu svého prvního vozu nad 120 000 dolarů. Hádáme, že to souvisí s tím, že Apple nedokázal vyřešit problém s funkcí samořízení. Co se týče vzhledu, společnost jej zatím údajně nedokončila. Tim Cook však uvedl, že vše bude pevně připraveno do roku 2023. Následně Apple začne testovat v roce 2025 před plánovaným uvedením na trh v roce 2026.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: macrumors.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, , ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *