Test odolnosti Huawei Mate 60 Pro odhalil odolnost skla Kunlun 2. generace. Konkurenční Gorilla Glass může mít problém

Huawei Mate 60 Pro
Zdroj: Huawei

Před několika lety byla společnost Huawei kvůli americkým sankcím odříznuta od globálního dodavatelského řetězce. Z tohoto důvodu musela čínská společnost najít domácí alternativy, aby získala všechny součástky potřebné pro výrobu svých chytrých telefonů. A právě nedávno společnost šokovala svět tím, že do modelu Huawei Mate 60 Pro integrovala vlastní domácí SoC.

Ale není to jen čipset Kirin 9000S, co je na Huawei Mate 60 Pro působivé. Kromě toho čínská značka aktualizovala technologii ochrany displeje. To znamená, že zařízení je vybaveno vylepšenou verzí skla Kunlun Glass. Nyní nastává otázka, jak obstojí sklo Kunlun Glass 2. generace v porovnání s konkurencí? Konečně jsme dostali odpověď.

Sklo Kunlun Glass 2. generace telefonu Huawei Mate 60 Pro otestováno náročným testem odolnosti

Pádový test provedený na Mate 60 Pro vykazuje slibné výsledky. A je třeba si uvědomit, že zařízení bylo během testu v holé podobě. To znamená, že plastový chránič dodávaný se zařízením byl před testem odstraněn. Další věc, kterou je třeba zmínit, je, že zařízení má čtyřnásobně zakřivený displej.

To znamená, že rámečky telefonu Huawei Mate 60 Pro neposkytují téměř žádnou ochranu proti pádu. Jak můžete vidět na videu, které jsem vložil níže, test je také dost neformální. Zahrnuje přejetí telefonu autem, což rozhodně není standardní postup testování odolnosti telefonů.

I přesto však telefon vydržel velmi dobře. To dokazuje, že sklo Kunlun Glass 2. generace telefonu Mate 60 Pro je na stejné úrovni jako ostatní konkurenční řešení. I přesto byste však měli na telefonu používat ochranný kryt displeje a ochranný kryt na zadní část. Tyto dva prvky pomohou udržet zařízení v neporušené podobě po mnoho měsíců, případně let.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: gsmarena.com, PBKreviews

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

2 komentářů

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *