Threads je konečně dostupné v Evropě

Threads
Autor: Julio Lopez / Zdroj: Pexels

Threads patří mezi ty nejmladší sociální sítě v tuto chvíli. Zpočátku bylo uvedeno jen v jedné zemi, ale nyní se konečně dostalo také do Evropy včetně České republiky. Tento vyzyvatel X byl oficiálně uveden v červenci tohoto roku ve Spojených státech.

Je to platforma, která získala 100 milionů uživatelů během jediného týdne. Avšak jak rychle uživatele získala, tak drtivou většinu z nich i ztratila. Novou sociální síť si můžete online vyhledat jako threads.net nebo si ji stáhnout z Google Play či AppStore.

Pozdější uvedení této sociální sítě není v Evropě nikterak překvapivé. Meta tady musí čelit složitějším předpisům EU, které mu existenci značně neusnadňují. Do března 2024 musí americký gigant od sebe oddělit Messenger, Facebook, Instagram a teď i Threads. EU jde totiž o zajištění spravedlivé hospodářské soutěže.

V tuto chvíli má však nová sociální síť mnohem těžší cíl – překonat X. To je mezi uživateli populární, ale na Threads jde vidět jeho značná podobnost se sítí Elona Muska. V obou aplikacích můžete zveřejňovat, přeposílat, sdílet a zasílat různé zprávy. Threads je unikátní v tom, že své příspěvky můžete sdílet na Instagram jako příběh.

Threads nečeká nic snadného

Přechod ještě tehdy Twitteru byl hodně chaotický, až to někdy vypadalo, že Elon Musk ani nevěděl, co on sám dělá. I to pomohlo Threads v počátcích, ale jak se ukázalo, tak uživatelé moc nemají rádi změny. Sociálních sítí je v dnešní době mnoho. Mají podobné funkce, ale v něčem jiném se odlišují. Je pochopitelné, že lidi otravuje mít několik sociálních sítí najednou, a tak vždy upřednostní tu nejpoužívanější. Na X je bohatá uživatelská základna a není reálné, aby se během chvíle většina uživatelů přesunula právě na Threads. Boj Mety je nyní těžký, protože musí uživatele přesvědčit o tom, že je lepší než X, což nebude nic snadného.

Jen čas ukáže, jak si Threads povede. Je možné, že některé kroky Elona Muska mu dokonce i pomohou.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *