Google Meet a Google Duo končí. Dočkáme se nějaké alternativy?

Aplikaci Google Meet a Duo najdeme v každém telefonu s podporou Googlu
Smartphone Google Pixel / Zdroj fotografie: Společnost Google

Aplikace pro zasílání zpráv patří mezi nejpoužívanější po celém světě. V současné době existuje spousta aplikací, které fungují hodně podobně a upřímně řečeno, s žádnými nejsou problémy. Nemáme žádné stížnosti, ale je jich opravdu hodně. Řada takových aplikací uživatele jenom zbytečně mate.

Většina lidí tudíž dává přednost těm společnostem, které jsou opravdu známé, mezi něž se řadí Facebook, Google či Apple. Situace se začne zhoršovat ve chvíli, když technologičtí giganti začnou nabízet více než jednu aplikaci. Tohle je i případ Googlu, kdy spíše pro firemní účely nabízí Google Meet a pro ty osobní zase Google Duo. Ten má taky konkurovat FaceTime od Applu.

Google na svém blogu uvedl, že společnost sloučí aplikace Google Meet a Google Duo do jedné. Sloučení by mělo začít v následujících týdnech, kdy Google Duo začne odevzdávat všechny funkce do Googlu Meet. Google Meet se tedy stane za několik měsíců jedinou videokomunikační službou společnosti, která nabídne všechny funkce, jež se nachází v současných obou aplikacích.Tato situace snad nepřekvapila nikoho, kdo Google aspoň trochu zná. Takhle Google funguje, rád na trh uvádí, odkládá a zdržuje. Rebranding, znovu zařazení či vyřazení produktů, spojení svých služeb, to jsou všechno věci, které Google skvěle vystihují. To platí zejména pro aplikace související se zasíláním zpráv.

Nemusíte si dělat starosti s vaší historií a aktivitou v Google Duo. Historie, konverzace, kontakty i zprávy se jednoduše přenesou do připravované aplikace v podobě Google Meet. Zatím není jasné, kdy přesně to bude, ale je dost možné, že se jednoho dne probudíte a obě aplikace budou sloučeny do sebe.

Pokud jste uživatelem Google Duo, objeví se samozřejmě některé nové funkce přenesené z Google Meet. Mezi ně patří přizpůsobitelné virtuální pozadí při hovorech, plánování schůzek, chat, živé sdílení obsahu či skryté titulky v reálním čase. Rovněž se bude celá aplikace integrovat s Gmailem, Kalendářem, Asistentem a dalšími aplikacemi.

V neposlední řadě by nemělo dojít žádným změnám v poplatcích. Pokud používáte Meet, tak počítejte s tím, že by se tam mohly objevit některé funkce z Dua. Když poté někdy otevřete Duo, tak na vás vyjede nabídka, kde si budete moct Meet stáhnout.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *