TikTok řeší problémy. Zakáže určitý obsah pro mladé uživatele

TikTok
TikTok na mobilním telefonu / Autor fotografie: Antonbe / Zdroj fotografie: Pixabay

V posledních měsících jsme se na TikToku setkali s mnoha problémy, ať už to bylo kvůli USA nebo nevhodných výzev pro mladistvé, kdy jim šlo o život. Nyní se TikTok snaží posílat svou ochranu nezletilých, a vypadá to vskutku nadějně. Sociální síť konečně poskytla podrobnosti o úrovních obsahu systému, který bude bránit mladým uživatelům v přístupu k obsahu pro dospělé.

K tomuto řešení TikTok přiměla především událost z posledních měsíců, která vyústila v tragédii. Tou byla nehoda dvou dívek ve věku 8 a 9 let, které přišly o život při pokusu o splnění výzvy 6. července. Konkrétně se jednalo o Blackout challenge, byla to výzva, kde se člověk škrtil do chvíle, než upadl do bezvědomí. Naneštěstí se dívky škrtily déle, než měly, a dopadlo to opravdu tragicky. Rodiče dívek uvádí, že vedení TikToku o tomhle trendu vědělo a nic s ním nedělalo, i přesto, že je tato sociální síť vysoce návyková.Nicméně tuto středu jsme se konečně dočkali podrobností ohledně nového fungování algoritmu a systému. Algoritmus má nabízet vybraná videa tak, aby byla přizpůsobená věku diváka. „Jak pokračujeme v budování systému, jsme nadšeni z příležitosti přispět k dlouhodobým celoodvětvovým výzvám, co se týče vytváření obsahu a jeho doporučování. Uvědomujeme si také, že to, čeho se snažíme dosáhnout, může mít nějaké mouchy.“ uvedla čínská sociální síť.

V nadcházejících týdnech aplikace představí první verzi s úrovněmi obsahu, ve které uvidíme, jak bude systém doporučování fungovat. Když bude video věnováno tématu pro dospělé, tak k němu bude přiřazena určitá úroveň vyspělosti (lze to přirovnat k systému PEGI používanému u videoher).

Řešení TikToku mi přijde zajímavé, ale pořád to může kdokoli jednoduše obejít. Znám plno lidí, kteří takto obchází věk u různých aplikací, a věřím tomu, že se najde někdo i mezi vámi, čtenáři. V Itálii tento problém částečně vyřešil TikTok tím, že když osoba zadala, že je jí pod 13 let, tak ho automaticky zablokoval. Bohužel uživateli nic nebrání v tom, aby si založil nový účet s vyšším věkem.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *