Tohle je nářez! PlayStation 5 Pro je za rohem, a jako bonus přinese systém vodního chlazení

PlayStation 5 Pro
Autor: Mario Cvitkovic / Zdroj: Pixabay

Zatímco konzole PS5 je k dispozici něco málo přes dva roky, společnost Sony se v současné době chystá představit zcela novou konzoli. Bude se jednat o model PS5 Pro, který přijde s novým zajímavým designem. Podle zdroje obeznámeného se situací v dodavatelském řetězci by měla dorazit během několika příštích týdnů. Řeč je o konzoli PlayStation 5 Pro.

PS5 Pro dorazí v dubnu 2023 s kapalinovým chlazením

Zajímavou informaci o chystané domácí konzoli Sony prozradil zasvěcenec Abhishek Yadav s odvoláním na francouzský web Phonandroid, který se odvolává na anonymní zdroj. Ten tvrdí, že japonská společnost uvede zcela nový model PS5 již v dubnu 2023, tedy zhruba 2,5 roku poté, kdy byl uveden na trh současný model.

Zdroj potvrzuje, že se bude jednat o model Pro, nikoli o variantu Slim, o které již nějakou dobu slýcháme. Jelikož se jedná o model Pro, můžeme pravděpodobně očekávat vyšší výkon konzole a v důsledku toho i nový čip od AMD. Na předpověď úrovně výkonu, který můžeme očekávat, je však zatím příliš brzy.

Podle tohoto zdroje by hlavní inovace verze Pro měla být kromě vyššího výkonu také na úrovni chlazení. PS5 nyní využívá chlazení pomocí ventilátoru a směsi tekutého kovu. Která se v poslední době dostala do hlavních zpráv z velmi špatných důvodů. Více informací zjistíte na našem webu pod tímto odkazem.

Společnost Sony by měla přejít na kapalinové chlazení, většinou označované jako „vodní chlazení,“. Které je obvykle k vidění v několika herních počítačích, aby tuto technologii v nové generaci nahradilo. Můžeme tedy očekávat lepší správu tepla. Což nebude bránit chlazení konzole, pokud bude čip výkonnější. Na další informace si budeme muset počkat, i když změna chlazení by mohla naznačovat i změnu designu.


Nenechte si ujít:


Pro PlayStation 5 Pro bude k dispozici zcela nový chladicí systém.

Společnost Sony se možná rozhodne vyprodat zásoby PS5 ještě před vydáním dalšího modelu. Připomeňme, že společnost Sony nedávno prohlásila, že nedostatek čipů skončil. A že by nyní mělo být snazší získat PS5. Systémy PS4 a PS4 Pro dokázaly přežít poměrně dlouhou dobu. Obě verze by si tedy neměly přímo konkurovat. Zejména je velmi pravděpodobné, že PS5 Pro bude k dispozici za cenu mnohem vyšší než PS5.

V neposlední řadě neexistuje žádná jistota, že PS5 Pro bude k dispozici v dostatečném množství, aby byla uspokojena poptávka. Zejména s ohledem na současný nedostatek elektrosoučástek. Po vydání PS5 v roce 2020 bychom se pak ocitli v podobné situaci.

V neposlední řadě, pokud by se verze PS5 Pro nebo Slim měla objevit v brzké době, japonská společnost by ji pravděpodobně oznámila prostřednictvím State-Of-Play, jak je zvykem. To však budeme muset brát trpělivě, protože v současné době se žádná podobná akce neplánuje.

Především je třeba dbát zvýšené opatrnosti. S touto informací musíme zacházet velmi opatrně. Zatím nemáme ani potvrzení o existenci PS5 Pro od společnosti Sony. Společnost navíc může na poslední chvíli změnit názor. Stále je možné vše, včetně změny názvu projektu, data nebo obojího. Nakonec informace pochází od zdroje, který nechce prozradit svou identitu. Již v minulosti však kontaktoval zmíněný web a ukázal se jako spolehlivý.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: phonandroid.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *