Tohle se skutečně povedlo! Sony odhalilo nejlepší bezdrátová sluchátka do uší WF-1000XM5

Sony
Zdroj: Sony

Představujeme nová skutečně bezdrátová sluchátka WF-1000XM5. Tento nový model je nejnovějším přírůstkem oceňované řady 1000X a nabízí nejlepší potlačení okolního hluku, pohlcující zvuk nové úrovně a dosud nejlepší kvalitu hovorů od Sony. Se sluchátky WF-1000XM5 budete jen vy a hudba.

Partnerství s Benem Cristovao

Pro uvedení sluchátek WF-1000XM5 spolupracovala společnost Sony se známým zpěvákem Benem Cristovao.

„Tyhle nový sluchátka od Sony mě baví pro jejich čistý sound, který oceňuju u chillovějších skladeb i těch songů, který mají basy vyhnaný na maximum. Dost často potřebuju poslouchat různý verze svých rozpracovaných skladeb na cestách, nebo naopak dokázat na chvíli úplně vypnout všechno kolem a maximálně se soustředit. Třeba na koncert, co mě zrovna čeká. Oceňuju proto režim potlačení okolního hluku, který mi tohle zajistí,“ říká Ben.

Sony
Zdroj: Sony

For The Music

Zároveň s uvedením této novinky na trh představila společnost Sony pro své audio produkty nový slogan „For The Music“. Tímto sloganem se společnost Sony hlásí k pozici přední audio značky spojující tvůrce a milovníky hudby, jejímž cílem je vytvářet autentické hudební zážitky a překonávat očekávání fanoušků tím, že všestranně podporuje vizi tvůrců.

Nejvýkonnější potlačení okolního hluku v historii

Sluchátka WF-1000XM5 nastavují novou úroveň pro čistý zvuk a poslech bez rozptylování. Díky zkušenostem společnosti Sony na poli hudby se můžete těšit na dokonalý hudební zážitek.

Sluchátka WF-1000XM5 jsou vybavena nejmodernější technologií, která zajišťuje špičkovou kvalitu zvuku a nejvýkonnější potlačení okolního hluku na trhu (K 10. dubnu 2023. Podle průzkumu společnosti Sony Corporation, který byl proveden podle směrnic JEITA na trhu sluchátek s potlačením okolního hluku ve stylu Truly Wireless). Zvukové procesory v reálném čase a vysoce výkonné mikrofony pohánějí speciálně navrženou jednotku Dynamic Driver X, která zajišťuje reprodukci širokých frekvencí, hlubokých basů a čistých vokálů. Jsou navržena tak, aby vás pohltila tak kvalitním zvukem, že máte pocit, jako byste byli ve studiu se svými oblíbenými umělci.

Sluchátka WF-1000XM5 jsou nyní vybavena třemi mikrofony na každém sluchátku, včetně dvou mikrofonů se zpětnou vazbou, které zlepšují výkon potlačení nízkých frekvencí. Jedná se o dosud největší krok společnosti Sony v oblasti potlačení šumu, jehož výsledkem je ještě přesnější zachycení okolního zvuku.

Sony
Zdroj: Sony

Integrovaný procesor V2, nově vyvinutý společností Sony, uvolňuje potenciál procesoru HD Noise Cancelling Processor QN2e. Jedinečná kombinace technologií ovládá šest mikrofonů v obou sluchátcích a zajišťuje bezprecedentní kvalitu potlačení hluku, kterou lze přizpůsobit tak, aby poskytovala nejlepší výkon pro konkrétní prostředí.

Schopnost reprodukce nižších frekvencí se u modelu WF-1000XM5 zlepšila také díky novému měniči Dynamic Driver X. Nástavce pro izolací hluku jsou navíc vybaveny jedinečným polyuretanovým pěnovým materiálem, který snižuje hluk v oblasti vysokých frekvencí.

Navrženo Sony odborníky pro úžasnou kvalitu zvuku

U sluchátek WF-1000XM5 je vše od nejjemnějších vokálů až po hlubší basy vyladěno na míru hudbě.

Díky speciálně navrženému Dynamic Driver X pro reprodukci širokých frekvencí vám WF-1000XM5 umožní vychutnat si bohatší a detailnější vokály. Konstrukce membrány kombinuje několik různých materiálů pro membránu a její okraj, čímž je dosaženo čistých výšek a hlubokého, bohatého zvuku basů s nízkým zkreslením.

Díky kombinaci nově vyvinutého procesoru HD Noise Cancelling Processor QN2e a integrovaného procesoru V2 společnosti Sony disponuje model WF-1000XM5 přesným 24bitovým zpracováním zvuku a vysoce výkonným analogovým zesílením. Výsledkem je nízké zkreslení a křišťálově čistá reprodukce zvuku.

Sony
Zdroj: Sony

Základem modelu WF-1000XM5 je i nadále prvotřídní kvalita zvuku s podporou bezdrátového zvuku ve vysokém rozlišení díky technologii LDAC a také technologie DSEE ExtremeTM, která zvyšuje kvalitu komprimované digitální hudby v reálném čase. Sluchátka jsou navíc vybavena funkcí 360 Reality Audio, která vytváří pohlcující zvukový zážitek, jenž vás přenese do středu hudebního dění.

Sluchátka WF-1000XM5 jsou vybavena technologií sledování pohybu hlavy, která zajišťuje realistický a přesvědčivý poslech díky automatickému přizpůsobení zvukových polí tak, aby kompenzovala pohyb vaší hlavy. Zvuky jsou přesně sladěny s displejem smartphonu, a to i při vašem pohybu, abyste byli zcela vtaženi do sledování po připojení ke kompatibilním smartphonům/službám.

Sony
Zdroj: Sony

Dosud nejlepší kvalita hovorů od společnosti Sony

Model WF-1000XM5 má nyní vůbec nejlepší kvalitu hovorů od společnosti Sony, která vám zřetelně zprostředkuje hlas v každé situaci, ať už jste v kanceláři, pracujete z domova, na veřejném prostranství nebo v hluku.

Díky algoritmu redukce šumu založenému na umělé inteligenci, který využívá zpracování hluboké neutrální sítě (DNN) a senzory kostního vedení, bude váš hlas křišťálově čistý a přirozený i v hlučném prostředí. Pokud jste navíc venku, struktura pro potlačení hluku větru minimalizuje jakýkoli hluk větru, takže budete mít vždy jistotu, že vás bude slyšet.

Pohodlný a krásný design

Sluchátka WF-1000XM5 byla navržena s ohledem na pohodlí a vyznačují se vylepšenou lesklou texturou a na dotek luxusním povrchem, takže je bude radost nosit. Tvar náušníků je vymodelován podle lidského ucha s ergonomickým designem, který zajišťuje bezpečné a stabilní usazení.  Tato sluchátka jsou navíc přibližně o 25 % menší a zhruba o 20 % lehčí než jejich předchůdce (WF-1000XM4), takže jejich nošení je pohodlnější po delší dobu.

Koncovky sluchátek s izolací hluku jsou vyrobeny z exkluzivního materiálu, který nejen zlepšuje usazení, ale také zvyšuje pohodlí tím, že díky nově navrženému tvaru snižuje tlak v uchu. Koncovky se navíc dodávají ve čtyřech různých velikostech, včetně extra malých (velikost SS), takže si můžete vybrat, které vám dokonale padnou do uší.

Sony nabízí bezproblémový zážitek z poslechu

Model WF-1000XM5 je také vybaven funkcí automatického přehrávání Auto Play pro poslech bez nutnosti obsluhy. Přehrávání hudby si můžete načasovat a přizpůsobit podle svých preferencí, například když si nasazujete sluchátka do uší nebo když se vydáte na krátkou procházku. Snadno si tak zlepšíte náladu. Kromě toho vás zvukové notifikace informují o důležitých událostech, takže telefon může zůstat pohodlně v kapse. Propojením zařízení se službami Spotify, Endel a Apple Music, získáte přístup ke své oblíbené hudbě a relaxačním zvukům, aby byl váš zážitek z poslechu skutečně jedinečný. Stejně jako model WF-1000XM5, také model WH-1000XM5 nyní podporuje funkci automatického přehrávání Auto Play.

Pokud hledáte nové možnosti zábavy nad rámec hudby a filmů, sluchátka WF-1000XM5 využívají nové snímače a technologii prostorového zvuku, která vám zajistí pohlcující zvuk při hraní her s rozšířenou realitou, jako je Ingress od společnosti Niantic. Technologie sleduje pohyb hlavy a zvuk přenáší z různých směrů tak, aby dokonale odpovídal dění na obrazovce.

Sluchátka WF-1000XM5 jsou také vybavena oblíbenými funkcemi Sony, jako jsou Adaptive Sound Control a Speak-to-Chat, a funkcí Multipoint Connect, která umožňuje připojit dvě zařízení Bluetooth současně, takže při příchozím hovoru sluchátka automaticky poznají, které zařízení zvoní, a připojí se k tomu správnému. Zůstat ve spojení nebylo nikdy jednodušší díky funkcím Fast Pair a Swift Pair. Navíc můžete sluchátka WF-1000XM5 ovládat hlasem pomocí svého oblíbeného hlasového asistenta.

Díky až osmihodinové výdrži baterie si můžete užívat hodiny nepřetržitého poslechu. Rychlé tříminutové nabíjení zajistí až 60 minut přehrávání. Technologie Qi navíc nabízí snadné bezdrátové nabíjení.

Sluchátka jsou voděodolná s krytím IPX4, takže vám v poslechu hudby nezabrání ani stříkající voda, pot nebo procházka v dešti.

Lepší pro životní prostředí

WF-1000XM5 využívá recyklované plastové materiály a pro obal používá vlastní papírový materiál Original Blended Material společnosti Sony. Original Blended Material je ekologicky šetrný papírový materiál vyrobený z bambusu, vláken cukrové třtiny a recyklovaného papíru .

Cena a dostupnost

Model WF-1000XM5 bude v prodeji od srpna 2023 za doporučenou cenu 6999 CZK.

Konkurenti

Sony má v této oblasti jistou výhodu. Za dlouhá léta si na trhu vybudovala silné postavení díky svým kvalitním produktům. To sice neznamená, že nemají konkurenci, ale zákazníci k této značce přihlížejí s velkém respektem. Pokud jde o tyto nová sluchátka, tak v této cenové hladina mají skutečně silnou konkurenci.

Jako první se sluší zmínit sluchátka od společnosti Bose QuietComfort Earbuds II a dále JBL Tour Pro 2. Tyto sluchátka budou hlavními konkurenty pro nové modely od společnosti Sony. Jako poslední sluchátka, která se postaví proti Sony budou věhlasné Bang & Olufsen Beoplay EX, která mají skvělá hodnocení.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei, gizchina.com, gizmochina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *