Nový iPhone SE bude velkým zklamáním. Nenabídne nic zásadního

iPhone SE
Zdroj: Apple

Ačkoli se objevilo několik zpráv o tom, že řada iPhone SE je odepsaná, nedávné úniky naznačují, že ji Apple ve skutečnosti ještě nepohřbil. Místo toho všechny zprávy signalizují, že Apple naplno připravuje další debut levného smartphonu s iOS. To znamená, že s letošní řadou iPhone 15 se objeví i nové levné zařízení.

Do chystaného iPhonu SE byste však opravdu neměli vkládat velké naděje. Koneckonců, tato řada si neklade za cíl nabídnout vám dokonalý zážitek z iPhonu. Místo toho vám má poskytnout ochutnávku toho, jaký iPhone může být, a nalákat vás na upgrade v následujícím roce. Tentokrát však budou věci pro SE větším zklamáním než kdykoli předtím.

Cenově výhodná řada iPhone SE už nemá smysl

Chystaný iPhone SE, soudě podle cen předchozích verzí, přijde na zhruba 400 dolarů. Nyní již není pochyb o tom, že telefon bude levnější než ostatní iPhony, které vyjdou v letošním roce. Nicméně již nyní existují skvělá zařízení střední třídy.

Vezměme si Honor X9a, který má skvělý displej a chvályhodné parametry za dané peníze. Může ho nový iPhone SE překonat? Stejně jako Honor X9a existuje i mnoho dalších skvělých zařízení střední třídy, kterým by Apple nikdy nemohl konkurovat, pokud jde o poměr ceny a výkonu.


Nenechte si ujít:


Je ale pravda, že vlastnit „iPhone“ poslední generace je jistě něco, čím se můžete chlubit. U chystaného iPhonu SE je však situace jiná. I když je vybaven nejnovějšími specifikacemi, Apple jej bude držet zpátky, co se týče designu. Nejnovější úniky dokonce naznačují, že bude vypadat přesně jako iPhone XR, který byl uveden na trh v roce 2018!

Stejně jako předtím bude tedy chystaný iPhone SE nejslabším telefonem společnosti Apple. Bude stačit jen na to, abyste si splnili touhu pořídit si iPhone. Nebude však stačit na to, aby nabídl plnohodnotný zážitek z iPhonu. Ve skutečnosti na tom budete lépe s jakýmkoli klasickým iPhonem, který spadá do předchozí generace.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: forbes.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *