Tři roky bohatě stačí. Xiaomi ukončuje podporu některým smartphonům

Xiaomi Mi 11 Lite
Model Mi 11 Lite / Zdroj fotografie: Xiaomi

Xiaomi poslední dobou v Evropě moc úspěchů nepobírá. V současnosti dokonce i v prodejích na některých evropských trzích ztrácí. Na druhou stranu není divu, konkurence se pomalu rozrůstá, a zákazníci mají stále větší výběr v oblasti poměru ceny a výkonu. Značku smartphonu mnoho zákazníků řeší jako poslední faktor.

Nutno říci, že oblibě Xiaomi také nepřidává fakt, že mnoho modelů nemá zajímavou „funkční dobu“. Tedy interval, kdy bude od společnosti Xiaomi získávat aktualizace systému. Je to pouze pár dní, kdy Xiaomi přidalo na svůj seznam EOS nové smartphony. Pro ty, kteří to nevědí, tak zařízení uvedená na tomto seznamu neobdrží už žádnou aktualizaci firmwaru.

Xiaomi říká, že časem nemusí ani reagovat na zprávy o bezpečnosti nebo zranitelnosti těchto zařízení. Jakmile je produkt zařazen na seznam EOS, tak je u společnosti odepsaný, a jako zákazníky nemůžete od společnosti Xiaomi očekávat případnou softwarovou aktualizaci. Bývá nepsaným pravidlem, že společnosti obvykle poskytují aktualizace zabezpečení po dobu alespoň 2 let od spuštění prodeje konkrétního smartphonu.

Dříve se spekulovalo, že řada Xiaomi Redmi Note 7 nemusí obdržet aktualizaci MIUI 13. Netrvalo dlouho, skutečně se to stalo. Nejnovější přírůstky do seznamu zařízení EOS jsou následující zařízení.


  • Redmi K20
  • Redmi Note 7 Pro
  • Redmi Note 7S
  • Redmi Note 7
  • Redmi 7
  • Redmi Y3
  • Mi Pad 4 Plus
  • Mi Pad 4
  • Mi Play
  • Mi 9 SE

Mobilní série Redmi Note 7 debutovala v březnu 2019, a od uvedení na trh uplynulo asi 38 měsíců. Společnost poskytla pouze jednu aktualizaci Androidu, což byl Android 10. Nyní společnost již nebude poskytovat žádnou aktualizaci softwaru pro tato zařízení, ať už jde o MIUI nebo bezpečnostní záplatu.To samé platí i například pro model Redmi K20 Pro. Ten byl uvedený na trh v červenci 2019, a následně byl přidán na seznam EOS přibližně po 34 měsících od začátku prodejů. Redmi K20 byl během svého uvedení na trh jeden z nejprémiovějších modelů, které společnost Xiaomi v roce 2019 představila.

Jak vnímáte ukončení podpory po třech letech? Je to od řady společností drzost, nebo si myslíte, že to je správné rozhodnutí? Naše redakce si myslí, že podpora by měla být minimálně po dobu pěti let standart.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: fonearena.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *