HUAWEI Wireless Mouse GT: Herní myš, která nenechá žádného hráče v klidu

HUAWEI Wireless Mouse GT
Zdroj: Svět Huawei

Když jsem se rozmýšlel nad stavbou nového počítače, tak už jsem měl v hledáčku herní bezdrátovou myš od společnosti Huawei. Nejsem žádný extra počítačový hráč, ale když už si nějakou hru zapnu, tak si ji chci pořádně užít. A k tomu patří kvalitní vybavení, které v tomto případě Huawei umí skutečně nabídnout. Proto se nyní podíváme na HUAWEI Wireless Mouse GT.

Společnost Huawei se již dlouho zabývá technologiemi, takže přechod na herní trh dává smysl. Podařilo se jí to především s monitorem MateView GT, který získal několik ocenění za nejlepší monitor. Myslíte, že se jí to podaří i s bezdrátovou myší HUAWEI Wireless Mouse GT? Elegantní styl, odolnost a maximální výdrž baterie jsou jen některé z vlastností, které tato herní myš ve svém působivém těle ukrývá.

Obsah balení: Vše důležité

Balení je zde velmi jednoduché a přehledné. V samotné krabičce najdeme herní myš, propojovací kabel s konektory USB-A a USB-C. A v neposlední řadě bezdrátový USB přijímač 2,4GHz. Samozřejmě je tady klasicky i pár brožurek ohledně certifikací atd.

Vzhled a zpracování: Hráč na první pohled

Musím říci, že myška Huawei Wireless GT je o něco větší a těžší, než budete možná zvyklý. Na výšku měří 42,75 mm, na šířku 126,55 mm, do hloubky 74,42 mm a váží 120 g. Například proti herním konkurentům, jako je Razer Pro Click Mini (110 g) a Razer Orochi V2 (62 g), se zdá být obzvlášť velká. Věřím, že někomu, kdo má menší ruce, může být práce na této myši nepříjemná. Samotné tělo je skvěle pevné, a vydrží i hrubší zacházení. Nikde nic nevrže a spáry dokonale lícují.

HUAWEI Wireless Mouse GT
Zdroj: Svět Huawei

V mém případě mi myš padne do ruky jako ulitá a ergonomicky mi skvěle kopíruje dlaň. Pokud používáte herní myši, tak vám tady chvilku potrvá, než si navyknete na malinko větší hmotnost. Velice se mi líbí boční úprava, kdy boční strany jsou lehce opatřeny gumovou úpravou, která zlepšuje úchop. Je evidentní, že při návrhu této myši se skutečně přemýšlelo a hlavní prioritou bylo pohodlí. Když myš chytnete do dlaně, tak její levá strana je mírně zakřivena tak, aby obepínala palec, což umožňuje skvělé dlouhé herní, případně pracovní seance.

HUAWEI Wireless Mouse GT
Zdroj: Svět Huawei

Přestože GT nemá tak obscénní množství tlačítek, jaké je potřeba například pro hry MMO, je vybavena sedmi programovatelnými tlačítky. To je pro většinu dnešních her více než dostatečné a software HUAWEI Wireless Mouse GT umožňuje snadno měnit jejich příkazy a dokonce vytvářet makra. Aplikace vám dokonce navrhne několik běžných úkonů, abyste si ušetřili práci například ve Wordu.

Hlavní věc, která tady křičí, je podsvícení. Huawei má podsvícené kolečko a obě spínací tlačítka. Barvy a režimy samotných barev si můžete měnit přímo v originální Huawei aplikaci. Pokud máte skvěle osvětlenou počítačovou skříň, tak věřte, že tato myš vám k sestavě skutečně zapadne.

Ovládací program: V jednoduchosti je síla

Na oficiálních stránkách výrobce si stáhnete program, který se jmenuje HUAWEI Wireless Mouse GT UI. Pomocí tohoto jednoduchého programu máte celou myš pod palcem. V aplikaci si nastavíte DPI v rozmezí 100 – 16000, následně si můžete upravit i obnovovací frekvenci od 125 Hz do 1000 Hz.

Zdroj: Svět Huawei

Pokud jste milovník barev, tak si v této aplikace dokážete skutečně vyhrát. Huawei zde nabízí široké pole modifikací od rychlosti změny barvy, sílu pulzování až po světelné efekty, která má myš vykazovat. Můžete přepínat mezi možnostmi Always on, Breathing, Colorful, Waves, Colorful Loop a Trigger, úplně vypnout osvětlení, změnit jas nebo vypnout obrysové osvětlení. Používání RGB samozřejmě ovlivní výdrž baterie v bezdrátovém režimu

HUAWEI Wireless Mouse GT
Zdroj: Svět Huawei

Jestli jste příležitostný hráč jako já, tak spíše oceníte ty pracovní funkce. Konkrétně možnost si nastavit na myši pro každé tlačítko jinou funkci. Na jedno tlačítko si můžete nastavit například otevření nového okna v prohlížeči, zavření okna, ubrání hlasitosti, kopírování textů atd. Je toho skutečně mnoho, a i když se jedná o herní myš, tak si ji oblíbíte i při práci v kanceláři.

V aplikaci máte i skvělý přehled o kapacitě baterie a případně jejím nabíjení. K tomuto tématu se ještě vrátíme o pár řádků níže, protože tam je toho ještě mnoho na vyprávění.

Výdrž baterie: Nabíjení téměř neřešíte

Myš vás na monitoru pomocí notifikace upozorní, když se výdrž baterie pohybuje kolem 10 %, což oceníte. Kapacitu baterie vám myš ukáže při každém zapnutí počítače. Vždy se rozsvítí počet čárek, který určuje nabítí baterie. Zobrazuje se od 1 čárky to znamená nejslabší až po 5 čárku, která signalizuje plné nabití. U této myši máte k dispozici 350 hodin potenciální energie na vaši práci. Ano, to nebyl překlep. Tato myš v Bluetooth režimu a bez světel vydrží skutečně 350 hodin provozu. Ještě zmíním, že pokud zapomenete myš nabít, tak GT vám na pouhé pětiminutové nabíjení vydrží zhruba 35 hodin, takže jste na tom tak jako tak docela dobře.

Pokud budete fungovat jako já, tedy připojeni budete pomocí USB adaptéru 2,4 GHz a budete mít zapnuté osvětlení, tak se dostanete na výdrž kolem 100-130 hodin. Což není vůbec špatné, pokud vezmeme v úvahu, co ta myš nabízí.

Nebojím se říct, že pokud si tuto bezdrátovou Huawei Wireless Mouse GT pořídíte, tak si k ní budete muset pořídit i jejího parťáka. Myslíme tím konkrétně podložku Huawei Wireless Charging Mouse Pad GT. Ta je připojena k vašemu počítači pomocí USB kabelu. Ta vám dokáže vyřešit několik problémů s nabíjením, protože samotná podložka pod myš má prostor pro bezdrátové nabíjení myši, případně smartphonu. Tato zařízení samozřejmě fungují nezávisle na sobě, takže je rozhodně nemusíte vlastnit obě, ale společně vypadají dobře a skvěle se doplňují.

HUAWEI Wireless Mouse GT
Zdroj: Svět Huawei

Nabíjecí podložka Wireless Charging Mouse Pad GT je v tomto směru naprosto vynikající. Nemusíte řešit připojování USB při nabíjení myši. Zkrátka po práci položíte myš do pravého rohu, a spustí se bezdrátové nabíjení. Jednoduché, prosté, geniální. Pokud nepotřebujete nabíjet myš, tak si při práci nebo hrání můžete nabíjet i váš mobilní telefon. Podložka používá nabíjecí standard Qi.

HUAWEI Wireless Mouse GT
Zdroj: Huawei

Jedna věc mi na podložce přeci jen vadí. A to je její celoplastové tělo. Uznávám, podložka je skutečně masivní a nikde nic nevrže ani neskřípe. Bohužel horní část po které jezdíte myší je také z lehce upraveného plastu. Tak, že pokud při hraní u rychlého tahu nadzvedáváte myš, tak poté po položení zpět na podložku to vydává nepříjemné zvuky až rány.

Pokud si nechcete kupovat tuto nabíjecí podložku, tak Wireless Mouse GT lze nabíjet i jinými bezdrátovými nabíječkami, pokud se nechcete připojovat drátem. Dá se nabít i například klasickou bezdrátovou nabíječkou Huawei CP60.

Zdroj: Svět Huawei

Připojení: Ověřená klasika

Bezdrátová myš Huawei Wireless Mouse GT nabízí tři způsoby připojení k počítači: Bluetooth, 2,4GHz bezdrátový přijímač a kabelové připojení USB-C. Všechny fungují naprosto bez problémů a nezaznamenal jsem mezi nimi velký rozdíl. Myš GT se dala jednoduše zapojit a používat pomocí usb přijímače (který se úhledně schovává uvnitř myši) nebo kabelu USB-C a přes Bluetooth se snadno synchronizovala s každým počítačem, který jsem vyzkoušel.

HUAWEI Wireless Mouse GT
Zdroj: Svět Huawei

Závěr: Milé překvapení

Huawei Wireless Mouse GT je vynikající volbou herní myši a to i vzhledem k její ceně. Na našem trhu se pohybuje s cenou 2 599 CZK, čímž konkuruje například myši Razer Viper Ultimate nebo Logitech G502 LIGHTSPEED, které se běžně prodávají s cenou kolem 3 000 CZK. Ačkoli existují levnější varianty, tak toto zařízení splňuje všechny parametry, které nabízí, a to za rozumnou cenu pro herní myš. Pokud vás zajímá i cena nabíjecí podložky, tak ta se u nás prodává za 2 099 CZK. Není to nejlehčí a nejmenší myš na herním trhu, ale mimo to je Huawei Wireless Mouse GT pohodlná, stylová, funkční a dokáže zaujmout své místo v každé herní sestavě.

Huawei Wireless Mouse GT splňuje všechny požadavky na herní myš a je vybavena kvalitním RGB. Její cena je konkurenceschopná a 350hodinová výdrž v BT režimu bez osvětlení je přímo fascinující.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *