Twitter nadále ztrácí několik stovek předních inzerentů
Podle údajů, které webu CNN poskytla společnost pro analýzu digitálního marketingu Pathmatics, více než polovina z 1000 bývalých nejlepších inzerentů na Twitteru již skončila. Reklamy na Twitteru ukázaly, že odliv inzerentů po převzetí firmy Elonem Muskem dosáhl kritické úrovně. Podle odhadů přestalo na sociální síti zobrazovat reklamy 625 z 1000 nejlepších inzerentů, včetně velkých společností jako Unilever, Jeep, Wells Fargo a Merck.
Společnost Wells Fargo také pozastavila placené reklamy na Twitteru. K interakci se svými zákazníky však stále používá svůj oficiální Twitter. Tento nový trend působí velké problémy a měsíční příjmy Twitteru z reklamy klesly od října loňského roku do 25. ledna letošního roku o více než 60 %. Příjmy v tuto chvíli činí 48 milionů dolarů, což je masivní pokles z původních 127 milionů dolarů. Inzerenti vesměs vznáší výhrady k zabezpečení a stabilitě platformy Twitter. Tyto obavy přišly poté, co Musk koncem října uzavřel dohodu o koupi sociální sítě. Obavy jsou většinou způsobeny Muskovým plánem propustit zaměstnance a omezit opatření kontroly obsahu. Musk už začátkem listopadu uvedl, že Twitter zaznamenal obrovský pokles příjmů.
Navzdory skutečnosti, že reklamní byznys Twitteru byl vždy mnohem menší než u konkurentů Facebooku a Googlu, tak i přesto tvořil velkou část příjmů společnosti. Musk nyní bude muset tuto díru zaplnit svými finančními prostředky, což znamená jeho další problém, který se mu s převzetím sociální sítě vytvořil.
Podle společnosti Pathmatics dokonce i velcí inzerenti, kteří stále provozují reklamy na webu, výrazně snížili svůj reklamní rozpočet. Například HBO bylo v září největším inzerentem Twitteru s téměř 12 miliony dolarů za reklamy za měsíc. Pak do 25. ledna však utratilo jen něco málo přes 54 000 dolarů.
Musk se snaží snížit náklady platformy a objevit její nové zdroje příjmů. To zahrnuje propouštění zaměstnanců, restrukturalizaci prémiové členské služby a teď nejnověji sporné rozhodnutí účtovat poplatky vývojářům, kteří používají API Twitteru.
Autor: Adam Vilkus
Zdroj: gizchina.com