Twitter jako Netflix. Chcete účet bez reklam? Připlaťte si

Elon Musk / Autor snímku: Mohamed Hassan / Zdroj fotografie: Pixabay

Od doby co Elon Musk převzal Twitter, tak to s ním jde z kopce. Učinil několik špatných kroků, které se nesly v nelibosti veřejnosti. Mnoho uživatelů přešlo na jiné sociální sítě, ale co teď s těmi, kteří zůstali? Minulý rok zaznamenal Twitter 40% pokles příjmů v porovnání s rokem 2021. V reakci na to byl představen Twitter Blue, který uživatelům poskytuje speciální modré ověřovací ikonky a další doplňky. To je však jen jeden z prvních kroků Muskova hlavního plánu, jak zvýšit ziskovost. Dále nedávno sociální síť aktualizovala pravidla pro vývojáře aplikací třetích stran. Výsledkem toho je, že aplikace jako Twitterrific již jsou nepoužitelné. Nedávno Musk potvrdil vznik nového a nákladnějšího předplatného, který uživatele zbaví reklam.

Asi všichni víme, že většinová část příjmů sociálních médií pochází z reklam. Twitter nevydělával nic z toho, když uživatele využívali aplikace třetích stran, a to je ten důvod, proč je zakázal. Reklamy však mohou být pro některé uživatele otravné a někdy rušivé, společnost si však tento fakt uvědomuje, a proto generální ředitel Elon Musk přišel s něčím novým. On sám zastává názor, že reklamy jsou příliš časté. Přesně proto americký gigant přijde v dalších týdnech s řešením.

Pokud vás současné předplatné Twitter Blue nestačilo přesvědčit k odběru, tak by mohla nová úroveň bez reklam. Ta však bude pochopitelně stát více než 11 dolarů, což by pro mnoho uživatelů mohlo znamenat problém. Podle nejnovějších zpráv sociální síť v současné době vydělává 90 % svých příjmů z inzerce digitálních reklam. Tyto příjmy zaznamenaly masivní pokles kvůli tomu, že mnoho značek pozastavilo své reklamy v reakci na chování Muska.

Údajně se má jednat hned o 17 společností z 30. Podle Muska je to tím, že určité organizace tlačí na dané společnosti, aby s Twitterem ukončily spolupráci. Kvůli poklesu příjmů musí Elon Musk hledat alternativy, jak s Twitterem vydělávat. V opačném případě může společnost zkrachovat. Twitter Blue basic tick již nabízí poloviční počet reklam.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *