Tyhle tři kroky vám můžou definitivně zablokovat Netflix

Netflix
Autor: Tumisu / Zdroj: Pixabay

I když si to někdo možná nepřipouští, tak společnost Netflix má pravidla jako každá jiná online služba a jejich porušení může vést k omezení vašeho účtu.  Případně ještě hůře, a následně může dojít k jeho úplnému zablokování.

Streamovací gigant nechce přijít o další předplatitele poté, co jejich počet klesl o masivních 200 000. Ale pravidla jsou pravidla a opakované přestupky by mohly být potrestány.

Tady jsou tři přestupky, které vás můžou stát účet:

Používání sítě VPN

Lidé používají VPN na Netflixu už léta. Pro ty, kteří o tom ještě neslyšeli. Tak VPN vám umožní „oklamat“ stránky, aby se domnívaly, že jste v jiné zemi. V případě Netflixu to znamená, že máte přístup k televizním pořadům a filmům, které jsou k dispozici v jiných zemích, ale nejsou dostupné ve vaší zemi.

Podmínky společnosti Netflix jasně uvádějí: „K obsahu Netflixu můžete přistupovat především v zemi, ve které jste si založili účet, a pouze v zeměpisných lokalitách, kde nabízíme naši službu a kde jsme k takovému obsahu získali licenci.“

Je pravděpodobnější, že se vám zobrazí spíše vyskakovací okno, které vás upozorní než úplný zákaz služeb. Ale protože taková činnost je porušením podmínek, byl by to technicky vzato důvod k tomu, aby vám byl následně omezen účet.

Sdílení hesla mimo domácnost

Sdílení hesel bylo na Netflixu vždy zakázáno. Platforma však nad tímto problémem přivírala oči. Jak jsme se nedávno dozvěděli, šéfové se nyní snaží tuto praxi řádně potlačit. Netflix totiž doufá, že se mu podaří zvrátit nepříznivý vývoj poté, co nedávno poprvé po deseti letech zaznamenal pokles počtu předplatitelů.

Namísto úplného zákazu by se společnost mohla pokusit chtít po vás více peněz za druhý profil účtu, jak jsme viděli, že se v některých zemích testuje.

Vytváření vlastních kopií

Stejně jako u jiných médií, ani zde není určeno vytvářet vlastní kopie. To platilo již v minulosti u VHS a platí to i dnes u moderního streamování. Podmínky Netflixu říkají, že souhlasíte s tím, že „nebudete archivovat, reprodukovat, distribuovat, upravovat, zobrazovat, předvádět, publikovat, licencovat, vytvářet odvozená díla, nabízet k prodeji“ cokoli na platformě.

„Můžeme ukončit nebo omezit vaše používání naší služby, pokud porušíte tyto podmínky používání nebo se podílíte na nezákonném nebo podvodném používání služby“.

Tento článek vám ukázal tři základní kroky, které vás můžou definitivně odstřihnout od Netflixu. Věříme tomu, že první dva případy dělá drtivá většina místních uživatelů. Otázkou zůstává, jak to bude Netflix dlouho tolerovat?

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: thesun.co.uk

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *