Umělá inteligence od Googlu se dostává do celého světa kromě Evropy

Umělá inteligence
Obrázek umělé inteligence / Autor: Vicki Hamilton / Zdroj: Pixabay

Google Bard, přímý konkurent OpenAI, začíná dělat významné pokroky od začátku tohoto roku, kdy byla služba spuštěna. Na nedávné konferenci americký technologický gigant představil vzrušující vylepšení, která umělou inteligenci vylepšila v poskytování uživatelům nové možnosti, jako je třeba kódování. Nejvíce nás však zaujalo to, že je služba konečně dostupná celosvětově, jelikož dosud fungovala pouze ve Spojených státech a Velké Británii.

Nyní je dostupná ve více než 180 zemích světa s tím, že žádná z nich není v Evropské unii. Umí různé jazyky, jako je třeba korejština nebo japonština. V blízké budoucnosti by se k nim mělo přidat více 40 dalších jazyků.

Google s Bardem vsadil na vizuální efekty, a tak vám může generovat obrázky. Díky tomuto vylepšení budou moci uživatelé schopni lépe porozumět jejich dotazům a tématům, o která se zajímají. Bard může obrázky analyzovat a rychle vytvářet kreativní popisky. Ty uživatelům nabídnou efektivní zážitek z konverzace.

Dalšího vylepšení se dočkalo kódování, díky kterému už bude umělá inteligence od Googlu dávat lepší citace zdrojů nebo tlačítko exportu do jiné kódovací aplikace. Tato funkce vám umožní jednoduše převést kód a spustit jej pomocí vaší oblíbené kódovací aplikace, jako je Python apod. Odpovědi bude možné exportovat i do Gmailu nebo Dokumentů. Umělá inteligence je v tomto směru velmi individuální.

Google používá v dnešní době většina uživatelů z celého světa, což je velká výhoda proti OpenAI. Má tak v plánu svou umělou inteligenci propojit s různými aplikacemi včetně Map nebo Disku. Takováto integrace otevírá lidem nové možnosti, jak mohou rozvíjet svou kreativitu.

Google se spuštěním své umělé inteligence pravděpodobně zaostává z toho důvodu, že v jsou v EU tvrdá nařízení GDPR, které se bojí, že by mohl porušit. Vzpomeňme si na ChatGPT, které bylo zablokováno v Itálii z podobného důvodu. Je otázkou, kdy se k nám Bard dostane. Bude to zajímavé srovnání s ChatemGPT. V Česku nyní můžete jít na přihlašovácí stránku Bardu, ale když se přihlásíte, tak vás stejně dále nepustí.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, 9to5google.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *