Unikají první detaily o chystané řadě Huawei Nova 13

Huawei
Zdroj: Huawei

Huawei poslední dobou sází na trh jeden produkt za druhým, což těší snad každého fanouška. Zdálo se, že vše vyvrcholí vlajkovou řadou Huawei Pura 70, která byla minulý týden uvedena v Číně, ale opak je pravdou. Čínský gigant se údajně nyní zaměřuje na střední třídu v podobě Nova 13. Sice o ní máme málo informací, ale díky únikům tisptera s přezdívkou „Smart Pikachu“ máme alespoň nějaké informace.

Z úniku víme, že všechny telefony řady Nova 13 budou podporovat konektivitu 5G, což nebylo vzhledem k předchozím rokům zvykem. Spojené státy uvalily na Huawei sankce s tím, že se 5G vrátilo do telefonů Huawei teprve minulý rok na podzim díky čipu Kirin 9000S. Sice už v řadě Nova 12 měl model Ultra 5G, ale zas na druhou stranu Nova 12 SE si o 5G mohla nechat jenom zdát. Je dobré vidět, že se Huawei zase začíná vracet do hry, a to především v Číně, kde je 5G hodně rozšířené a oblíbené.

Huawei
Zdroj: Huawei

Huawei možná použije vlajkový čipset

Procesor, na kterém nová řada poběží, je však zatím nejistý. Předpokládáme, že buď bude mít Kirin 9000S nebo nejnovější Kirin 9010, který byl představen společně s řadou Huawei Pura 70. Dále očekáváme, že Nova 13 dorazí se zakřiveným displejem na bocích a rozlišením 1,5K. O fotoaparátech víme snad jen to, že by jeden z modelů mohl dorazit s periskopickým teleobjektivem a podporou variabilní clony. Další zajímavostí je, že se nové telefony budou soustředit na selfie zážitky s tím, že budou mít duální selfie fotoaparát.

A další zajímavou funkcí je také podpora obousměrné satelitní komunikace Beidou, která je také spíše ještě zatím prémiová pro vlajkové telefony. Díky této funkce můžou uživatelé odesílat a přijímat zprávy prostřednictvím satelitní komunikace, a to i v oblastech, které nejsou pokryty operátorem.

Předpokládáme, že čím blíže bude nová řada uvedení na trh, tak tím více toho budeme vědět.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, gagdget.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *