Unikl plán, který nám odhalil dostupnost nové řady Honor 90

Honor
Zdroj fotografie: Honor

Číselná řada Honoru se k nám do Česka bohužel moc nedostává. Výjimkou nebyla ani řada Honor 80, ale u té nás to překvapovat moc nemusí. V Číně se na ní snesla poměrně velká vlna kritiky a možná se i z toho důvodu nedostala na celý globální trh.

Nyní máme první podrobnosti o uvedení řady Honor 90, která vypadá při nejmenším zajímavě. Má obsahovat dva modely – Honor 90 a Honor 90 Pro s tím, že propagační obrázky k ní budou vydány 19. května. Předobjednávky budou dostupné od 29. května a oficiální prodej začne 7. června.

Když obě zařízení prošla čínskou certifikací 3C, tak jsme se dozvěděli, že Honor 90 má modelové číslo REA-AN00 a jeho verze Pro zas REP-AN00. Ale to není vše, protože v certifikaci dále stálo, že model Pro dorazí se superrychlým 100W nabíjením, zatímco základní verze bude mít pouze 66W.

Z předchozích úniků víme, že celá řada Honor 90 bude mít zakřivené displeje s vysokou obnovovací frekvencí a rozlišením 1,5K. Uvnitř zařízení pak nalezneme procesor Qualcomm Snapdragon 8 Gen 2 5G, který se nyní nachází především na vlajkových telefonech, jako je Sasmug Galaxy S23 Ultra. Selfie kamerka je umístěná ve výstřelu v displeji uprostřed nahoře.

Na zadní straně telefonu máme našlapaný modul fotoaparátu s hlavním 200MPx snímačem od Samsungu, který umí dávat šestnáct pixelů do jednoho. Dále tam pak bude 50MPx ultraširokoúhlý snímač a pravděpodobně nějaká 2MPx čočka pro rozostření pozadí atp.

V porovnání s řadou Honor 80 nám ta nadcházející slibuje opravdu vylepšené specifikace. Otázkou však je, za jakou cenu. V mnoha ohledech bude nová řada vlajková, ačkoli bude pořád patřit jenom do střední třídy. To se na ceně promítne ze všeho nejvíce. Nezlobili bychom se, kdyby se dostala i na náš trh, protože jestli opravdu přinese to, co uvádí úniky a bude mít ještě nízkou cenovku, tak se klidně může stát zabijákem vlajkových telefonů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 3

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *