Unikl procesor, který bude pohánět smartphone Huawei P50E.

Huawei P50 Pro / Zdroj fotografie: Huawei

Očekávaný model Huawei P50E má být uveden na trh 16. března spolu s řadou dalších produktů včetně nejnovějšího tabletu MatePad Paper, reproduktoru Sound Joy a dalších zajímavých kousků. Do samotného představení zbývá pár dní, a nyní už jsou dostupné nějaké zajímavé informace.

Jak se dalo přeci jenom očekávat, tak model Huawei P50E bude poháněn procesorem Snapdragon 778G ve verzi 4G. Verze 5G čipu by byla samozřejmě lepší, ale americké embargo v tomto směru stále pokračuje, takže se situace jen tak nezmění.

Design telefonu bude velmi podobný tomu, který známe z klasického modelu P50. Ten byl uveden na trh už v červenci minulého roku. I když se už jedná téměř o rok starý model, tak toto zařízení má prémiovou konstrukci s jedinečným designem fotoaparátu se dvěma prstenci, z nichž každý obsahuje několik čoček.

Celkově vzato, Huawei P50E vypadá jako cenově dostupnější verze střední třídy standardního P50. Předchozí úniky naznačovaly, že v Číně bude začínat na přibližně 4 000 juanech (kolem 630USD – 13900 Kč).

Mezitím klasický model P50, která byl uveden na trh v červenci 2021, začínal na 4 488 jüanech (kolem 710$ – 15900 Kč). Základní model P50 je poháněný Snapdragonem 888 4G, zatímco Huawei P50 Pro byl k dispozici ve dvou procesorových variantách. Jedna je vybavena procesorem Kirin 9000 4G a druhá je vybavena Snapdragonem 888 4G.

Nedostupnost 5G procesorů v zařízeních Huawei se citelně podepisuje na jejich prodejích. V dnešní době už uživatelé vyhledávají nejnovější 5G zařízení, které jim zajistí delší podporu na další roky užívání. Pokud bude chtít Huawei opět získat větší náklonost zákazníků, tak bude muset vyřešit problém, který se mu naskytl v oblasti 5G konektivity.

Zatím víme, že Huawei na řešení pracuje, ale kdy bude znám výsledek se ještě neví. Podle dřívější úniků by se tento problém mohl změnit s příchodem série Mate 50, která má opět získat plnohodnotnou 5G podporu.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: news.mydrivers.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *