Kombinace technologií a umění. Nová vlajková loď Huawei P60 Pro je revolucí chytrých telefonů

Huawei P60 Pro
Zdroj: Huawei

Chytré telefony Huawei z řady P byly vždy lídry na poli fotoaparátů a designu. Nikdy jim nechyběly nejnovější technologie ani zásadní inovace, kterými technologický výrobce utvrzoval svou pozici na trhu. Nejnovějším přírůstkem je aktuálně představený Huawei P60 Pro, který perfektně odráží DNA této řady. Spojení nadstandardního fotoaparátu, technologií a nadčasového designu z něj dělá revoluční novinku mezi chytrými telefony.

Fotoaparát XMAGE: Revoluční průlom řady P

Novinka Huawei P60 Pro je dlouho očekávaným špičkovým telefonem, který svým příchodem potvrdil všechny zvěsti o revolučním a nadstandardně vybaveném fotoaparátu. Každá změna v řadě P přichází s kompletní modernizací a rekonstrukcí optického systému fotoaparátu. Huawei P60 Pro proto vstupuje na trh s přepracovaným optickým systémem s hlavním 48Mpx fotoaparátem Ultra Lighting vybaveným automaticky nastavitelnou fyzickou clonou F1.4-F4.0, skupinou čoček s vysokou propustností a snímačem RYYB SuperSensing. Tyto inovace přináší mimořádně vysoký dynamický rozsah ve scénách s vyšším poměrem světla a tmy, jako je například východ a západ slunce.

Huawei P60 Pro
Zdroj: Huawei

Huawei P60 Pro je prvním telefonem na trhu s ultra světelným teleobjektivem. Díky technologii Ultra Lighting Telephoto s clonou F2.1 a skupině čoček Ultra Lighting Lens dokáže fotoaparát zachytit a zvýraznit detaily světel v dálce. Uživatelé tak mohou pořizovat živé fotografie během nočních procházek městem. Výsledné fotografie jsou reálné a zachycují přesně to, co uživatelé vidí. Zároveň jde o největší clonu (F2.1) v odvětví mobilních fotoaparátů s periskopovým teleobjektivem, což jen potvrzuje dlouhodobou práci Huawei na sestavě fotoaparátů.

Další technologickou vychytávkou je režim Super Moon. Tato funkce pomůže dokonale zachytit vzdálený Měsíc a zároveň zachovat detaily okolních objektů. Uživatelé tak mají možnost experimentovat s astrofotografií a vytvářet vizuální iluze měsíce. Kromě toho představuje Huawei P60 Pro skupinu objektivů s dlouhým posuvným zoomem, která dokáže flexibilně ovládat zaostřovací vzdálenost a dosáhnout čistého obrazu od fotografování na velkou vzdálenost až po makro přiblížení. Telefon je aktuálně na prvním místě v žebříčku DXOMARK se ziskem 156 bodů.

Huawei P60 Pro
Zdroj: DXOMARK

Špičková estetika inspirovaná přírodou

Pro řadu P je ikonický také design jejích telefonů, které jsou vždy elegantní, nadčasové, ale také moderní a neotřelé. Proto v této řadě najdeme jeden špičkový model za druhým.  Huawei P60 Pro není výjimkou. Svou technologickou vybavenost doplňuje exkluzivním designem a představuje zcela nové barevné provedení inspirované přírodou, které interpretuje moderní estetiku. Perleťová barva Rococo Pearl je vytvořena z přírodního minerálního perleťového prášku, což vytváří světelný a lesklý efekt dosahující jedinečné přírodní textury. Huawei P60 Pro je k dostání také v barevné variantě Black, která je nestárnoucí klasikou.

Huawei P60 Pro
Zdroj: Huawei

Displej nového smartphonu je vybaven odolným sklem Kunlun Glass, díky kterému se zvyšuje odolnost proti pádu až o desetinásobek. Zakřivený displej poskytuje lepší uživatelský zážitek a působí větším pohlcujícím dojmem. Navíc adaptivní LTPO s vysokou obnovovací frekvencí 1-120 Hz pomáhá dosáhnout dokonalé rovnováhy mezi plynulým zobrazením a optimalizací baterie. Huawei P60 Pro váží pouhých 200 g, uživatelé si tak mohou vychutnat pohodlnější držení. Telefon je také odolný proti prachu a vodě podle normy IP68, což uživatelům poskytuje zaručený pocit bezpečí při každodenním používání.

Díky široké škále funkcí displeje se Huawei P60 Pro stal prvním mobilním telefonem na světě, který získal dvojí certifikaci TÜV Rheinland Colour Accuracy, což zaručuje přesnost barev a přesnou barevnou projekci. Dominantou celého telefonu je konstrukce modulu fotoaparátu, která se tematicky označuje jako „The Eye of Light“, neboli „Oko světla“.

Výkonnější, bezpečnější a s delší výdrží. To je Huawei P60 Pro

Huawei P60 Pro disponuje vysokokapacitní baterií s kapacitou 4815 mAh, která je umístěna v kompaktním těle o tloušťce pouhých 8,3 mm a podporuje 88W kabelové nabíjení SuperCharge. Telefon také podporuje rychlé 50W bezdrátové nabíjení a 7,5W reverzní bezdrátové nabíjení, což přináší bezpečné a pohodlné nabití telefonu kdykoli a kdekoli. Pomocí režimu Turbo lze Huawei P60 Pro nabít na polovinu své kapacity za pouhých 10 minut.

Novinka mezi chytrými telefony kombinuje geny produktů z řady P – zobrazovací technologie a estetiku – s geny EMUI – jednoduchost, snadnost a plynulost – a přináší tak vytříbenější a pohodlnější zážitek. EMUI 13.1 přichází s vlnou novinek, mezi které patří i 3D počasí, které znázorňuje déšť, sníh, zatažené nebo slunečné počasí pomocí trojrozměrných efektů a dokáže odesílat oznámení o změnách počasí. Další novinkou je také kroužek zoomu fotoaparátu, díky němuž je pořizování fotografií nejen intuitivnější, ale také přesnější a funkčnější. V rychlé nabídce fotoaparátu se také zobrazují ikony běžně používaných režimů, což usnadňuje ovládání fotoaparátu jednou rukou a poskytuje uživatelům příjemnější a pohodlnější fotografování.

Zdroj: Huawei

AppGallery: celá řada funkčních aplikací

Nový Huawei P60 Pro je stejně jako všechny telefony Huawei automaticky vybaven celou řadou funkčních aplikací. Jako třetí největší obchod s aplikacemi na světě si AppGallery vydobyla pověst úložiště tisíců aplikací. Na AppGallery najdou uživatelé chytrých telefonů Huawei 18 kategorií, které zahrnují globální i lokální špičkové aplikace včetně navigace a dopravy, zpravodajství, sociálních médií, financí, zábavy a dalších. AppGallery je k dispozici ve více než 170 zemích a regionech s více než 580 miliony celosvětových aktivních uživatelů měsíčně a 6 miliony registrovaných vývojářů.

Huawei P60 Pro je na českém trhu v předprodeji již od 9. května 2023 za cenu 28 999 Kč u všech maloobchodních prodejců. Na oficiálním e-shopu společnosti lze telefon exkluzivně zakoupit již nyní, navíc k němu dostanete hodinky Watch GT3 jako dárek.

Má na Huawei P60 Pro konkurence šanci?

Huawei to nebude mít vůbec jednoduché. Na našem trhu se proti němu postaví například vivo X90 Pro, který svojí kvalitou fotoaparátu mile překvapil. Dalším silným oponentem bude Samsung Galaxy S23 Ultra, který patří do stálice kvalitních vlajkových lodí.

Jestli se Huawei musí nějakého modelu bát, tak to bude podle naší redakce nedávno odhalený HONOR Magic 5 Pro, který nám ukázal, že i bez mateřské společnosti Huawei dokáže vyrobit smartphone, který slušně zatopí i mnohem dražší konkurenci.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *