Hodinky Huawei z řady Watch 4 přináší první navigaci bez nutnosti k připojení k telefonu

Watch 4
Zdroj: Huawei

Společnost Huawei představuje zcela první navigační aplikaci bez nutnosti připojení k chytrému telefonu. Ta je dostupná exkluzivně pouze pro chytré hodinky Huawei z nejnovější série Watch 4. Aplikace disponuje několika inteligentními funkcemi, které ocení například milovníci běhu v neznámých místech či cyklisté mířící na výlet. Díky ní se můžete nechat navigovat z jednoho místa na druhé pouze s použitím hodinek, a to jednoduchým zdvižením zápěstí.

Běžci, cyklisté, turisté, ale i třeba bruslaři nebo běžkaři velmi ocení novou verzi Petal Maps Watch Edition, která v hodinkách funguje samostatně a nepotřebuje být připojená k telefonu. Zapomeňte na zdlouhaví kroky od odemknutí telefonu, spuštění navigace až po zadání cíle.  K zobrazení této navigace stačí jemně zvednout ruku a okamžitě se spustí.

Watch 4
Zdroj: Huawei

Inteligentní navigování a aktualizace dat v reálném čase

Navigační služby v nejnovějších hodinkách fungují velmi jednoduše a inteligentně. Zahrnují všechny důležité funkce jako vyhledávání cíle, plánování trasy, navigaci pěšky nebo na kole, hlasové navádění či vibrační připomenutí. Hodinky zavibrují vždy, když se blížíte ke křižovatce či místu odbočení, tím uživatele upozorní na změnu směru, takže již nikdy nezapomenete odpočit. Hlasové navádění se bude hodit například při jízdě na kole. Petal Maps Watch Edition poskytují také navigaci pro místa v okolí, jako jsou autobusové zastávky, kavárny či restaurace. Pomáhají najít i obchody s potravinami.

Při každodenním používání dokáže nová verze Petal Maps doporučit nejlepší trasu pro chůzi či jízdu na kole, a to díky inteligentnímu vyhodnocování a algoritmu plánování tras od Huawei. Uživatelům pomáhá efektivněji cestovat a obohacovat jejich sportovní zážitek navrhováním nových tras. Data map se aktualizují v reálném čase, což zabraňuje nepředvídatelným okolnostem a zpožděním na plánované trase, například kvůli stavebním pracím na silnici či dopravní zácpě. Mapy také disponují funkcí výpočtu rychlosti, která uživatelům umožňuje zjistit vzdálenost od cíle.


Naše recenze:


Kompletní navigace na ciferníku

Nová verze Petal Maps pro chytré hodinky zobrazuje kompletní navigační mapu na ciferníku hodinek, nikoliv pouze textovou navigaci jako jiné mapy v ostatních chytrých hodinkách. Tato funkce je dále vylepšená díky HarmonyOS, ze kterého si propůjčila přívětivý design, jednoduché a designově působivé rozhraní a ergonomické rozložení jednotlivých prvků.

Hodinky ze série Watch 4, na kterých lze novou verzi Petal Maps spustit, uvedl Huawei na český trh teprve nedávno. Vybavenější model Watch 4 Pro se může pochlubit tělem z leteckého titanu, který dodává hodinkám punc luxusu a dlouhou životnost. Displej hodinek ochraňuje safírové sklíčko, které je odolné vůči škrábancům a poskytuje elegantní vzhled. Nezapomnělo se ani na chytré sportovní a zdravotní funkce, včetně monitoringu EKG, spánku, okysličení krve a dalších. Technologické inovace, materiály vysoké kvality a designové prvky dělají ze série Watch 4 výjimečný produkt nejen z pohledu funkcí a výdrže baterie.

Žhavé novinky zakoupíte na českém trhu se slevou

Nové hodinky ze série Watch 4 jsou již v prodeji. Huawei Watch 4 Pro s titanovým páskem zakoupíte za 14 999 Kč. Watch 4 Pro s koženým páskem za 12 999 Kč a za 9 999 Kč jsou k dostání Watch 4 Sport s černým páskem z fluoroelastomeru. K dostání jsou na oficiálních stránkách výrobce, kde k jejich nákupu dostanete FreeBuds 5i jako dárek.

V prodeji jsou také u vybraných maloobchodních prodejců, u kterých probíhá speciální akční nabídka až do 25. června. Každý jeden prodejce má svůj jedinečný promo kód, který když použijete na nákup nových hodinek ze série Watch 4, získáte slevu 2 000 Kč. Detailní informace k promo akci najdete vždy u daného prodejce.

Konkurence pro Huawei Watch 4

Jako největším konkurentem se nabízí samozřejmě Apple se svými Apple Watch 8. Ty nabízejí jeden z nejlepších systémů, které na hodinkách v tomto segmentu najdeme. Bohužel nenabídnou tak skvělé zdravotní funkce a mají velmi malou výdrž baterie. Dalším silným konkurentem jsou Samsung Galaxy Watch 5 Pro. Ty oproti modelům od Huawei nabízí také velmi krátkou výdrž na jedno nabití. Navíc některé jeho funkce fungují pouze se smartphony Samsung.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: Svět Huawei, gsmarena.com

Průměrné hodnocení 3.5 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *