Unikly specifikace chystaného procesoru Samsung Exynos 2300

Exynos
Mobilní telefon od Samsungu / Autor snímku: THAM YUAN YUAN / Zdroj fotografie: Pixabay

Samsung k potěšení svých fanoušků vynechal vlajkovou řadu Exynos. Ta v minulých letech měla mnoho potíží, a tak se společnost raději rozhodla, že letošní vlajková řada Samsung Galaxy S23 bude disponovat pouze Snapdragonem 8 Gen 2. V tuto chvíli se předpokládá, že jihokorejský gigant spolupracuje na vývoji nového čipu společně s Googlem. Včerejší únik nám nabídl nový pohled na specifikace chystaného procesoru Exynos 2300.

Tipster odhalil informace o novém Exynosu 2300. Nový čipset má údajně kódové označení Quadra a bude využívat konfigurace 1+4+4 jádra. Hlavní super jádro se má jmenovat Cortex-X3, mezitím, co další čtyři jádra jsou výkonná a efektivní. Super jádro bude mít maximální taktovací frekvenci až 3,09 GHz. Dále bude mít vlastní architekturu AMD RDNA 2.

Zbylá jádra budou tvořena z Cortex-A715 taktovaného na 2,65 GHz a Cortex-A510 taktovaného na 2,1 GHz. Grafický procesor se prozatím nazývá Xclipse 930, ale to ještě není oficiální název. Bohužel stále nevíme, jestli jihokorejský gigant plánuje uvedení své nadcházející generace procesorů na tento či nějaký jiný rok. Některé zdroje uvádí, že Samsung dokonce vynechá řady 2300 a 2400 a dorazí až s řadou 2500. To by mohla být velká škoda, ale nejsme toho názoru, že by to někomu vadilo vzhledem k oblíbenosti Snapdragonu.

V posledních dnech jsme se začali dozvídat plno různých informací o různých procesorech. Qualcomm má vydat řadu Snapdragon 7 Gen 2 a MediaTek už na druhé pololetí tohoto roku plánuje Dimensity 9200+, který má řádně zatopit vlajkovému Snapdragonu 8 Gen 2. Jakého výrobce procesorů preferujete ve vašem zařízení vy? Dejte mi to vědět do komentářů.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *