Uvedení vlajkové řady od Viva na globální trh se blíží

Vivo
Zdroj fotografie: Svět Huawei

Vivo na našem trhu začíná být známější značkou. V naší redakci jsme testovali už dva vlajkové modely této společnosti s tím, že oba byly naprosto skvělé. Nyní to vypadá tak, že se Vivo začíná připravovat na uvedení nové vlajkové řady X100, která měla premiéru minulý měsíc v Číně. Je to vůbec první řada telefonů s čipsetem MediaTek Dimensity 9300. Obě zařízení v podobě Vivo X100 a Vivo X100 Pro byla schválena certifikační platformou Bluetooth SIG.

Oba vlajkové telefony mají odlišná modelová čísla v Číně a ve světě. V Číně má základní model modelové číslo V2309A a model Pro V2334A. Na uniklém obrázku z Bluetooth SIG má globální verze X100 modelové číslo V2308, zatímco verze Pro má V2309. Z výpisu dále víme, že obě globální verze mají podporu konektivity Bluetooth 5.4. Což se shoduje s modely v Číně, takže je velmi pravděpodobné, že nové vlajkové telefony budou mít na globálním trhu stejné specifikace jako jejich čínské protějšky. Pro připomenutí, minulá řada byla u nás představena až v únoru tohoto roku. Budeme doufat, že tentokrát to bude o něco dřív.

Specifikace Vivo X100 a X100 Pro

Oba smartphony jsou tenké a mají vyčnívající modul fotoaparátu. Rovněž mají shodný 6,78palcový AMLOED displej se zakřivenými okraji a rozlišením 1,5K, adaptivní obnovovací frekvenci s maximálně 120 Hz, podporou HDR10+ a maximálním jasem 3000 nitů. Nepřekvapivě mají oba telefony v displeji snímač otisků prstů s tím, že model Pro disponuje ochranou IP68 proti prachu a vodě.

Na zadní straně najdeme modul hned se třemi různými fotoaparáty. Hlavní snímač má 50MP a funkci OIS. Teleobjektiv má pro změnu každá varianta jiný. Model Pro má 50MP a základní zařízení 64MP. Superteleobjektiv na verzi Pro má 3x optický a až 100x digitální zoom, což oproti loňsku představuje obrovský pokrok. Loňský vlajkový model měl pouze 40x digitální zoom. A nakonec základní varianta i model Pro mají 50MP ultraširokoúhlý snímač. V displeji je zase zabudovaná 32MP selfie kamerka.

Obě zařízení pohání nejnovější vlajkový procesor MediaTek Dimensity 9300. Jsou to vůbec první telefony, které jsou vybaveny technologií LPDDR5T RAM s možností až 16GB RAM a 1TB interním úložištěm. Základní verze má 5000mAh baterii, zatímco verze Pro dostala 5400mAh baterii. Tyto baterie se nabíjí 100W a 120W kabelovým nabíjením. X100 Pro podporuje také 50W bezdrátové nabíjení. Systém tvoří OriginOS 4 založený na Androidu 14.

V Číně se cena základní verze pohybuje okolo 600 USD v závislosti na variantě. Model Pro zase nese cenovku od 700 USD až do 822 USD. Předpokládáme, že v Evropě bude jejich cena ještě o něco vyšší.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizmochina.com, gizmochina.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *