Váš chlupatý miláček se už neztratí. Společnost Invoxia představila chytrý sledovač domácích mazlíčků, který měří i životní funkce

Invoxia
Zdroj: Invoxia

Na veletrhu CES 2024 představila společnost Invoxia chytré zařízení Minitailz Smart Pet Tracker, špičkové nositelné zařízení s umělou inteligencí, které je přizpůsobeno psům a brzy bude uvedeno na trh i pro kočky. Toto zařízení je víc než jen GPS tracker, jehož cílem je poskytnout majitelům domácích mazlíčků komplexní wellness nástroj.

Zařízení Minitailz má pokročilé funkce, včetně možnosti měření dechové frekvence a životních funkcí srdce. Pozoruhodné je, že se může pochlubit působivou přesností 97 až 99 procent. Odlišuje se schopností detekovat anomálie v chování domácích mazlíčků a rozlišovat mezi různými činnostmi, jako je chůze, běhání, škrábání, jídlo, pití, štěkání a odpočinek.

Jednou z jeho význačných funkcí je detekce fibrilace síní u domácích zvířat, což umožňuje včasný zásah při potenciálních zdravotních problémech. Doprovodná aplikace poskytuje podrobné zprávy o zdravotním stavu a nabízí ucelený přehled o dobrém stavu zvířete.

Minitailz je vybaven vestavěnou SIM kartou s technologií GPS pro sledování denních aktivit zvířete v reálném čase. Funkce geofencingu upozorní majitele, pokud se jejich mazlíček zatoulá za předem stanovené hranice, a zvýší tak celkovou bezpečnost.

Invoxia
Zdroj: Invoxia

Kompaktní a praktické zařízení Minitailz měří 5,9 cm na délku, 3 cm na výšku a 2,2 cm na tloušťku. Jeho připevnění ke stávajícím obojkům pro psy a kočky je proto bezproblémové, což majitelům domácích mazlíčků zajišťuje bezproblémový provoz.

Zařízení také využívá technologii umělé inteligence k automatickému rozpoznávání a zaznamenávání různých aktivit, od jídla po spánek a štěkání, a poskytuje tak majitelům komplexní přehled o vitalitě jejich mazlíčka. To přesahuje rámec pouhého sledování a nabízí holistický přístup k péči o domácího mazlíčka.

První zájemci si mohou psí verzi zařízení Minitailz pořídit přímo na webových stránkách výrobce za cenu 99 USD. Vydání modelu pro kočky je naplánováno na březen 2024 a nabídne stejnou škálu funkcí. Cena předplatného zařízení Minitailz začíná na 8,30 USD měsíčně.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: macrumors.com, ubergizmo.com

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Štítky:, ,

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *