Instagram testuje novou funkci, která ho opět přiblíží TikToku

Instagram spuštěný na smartphonu / Autor fotografie: StockSnap / Zdroj fotografie: Pixabay

Nový experiment Instagramu ho zase o něco přiblíží konkurenčnímu TikToku. Společnost začala experimentovat se zobrazováním obsahu na celé obrazovce v domovském kanálu, kde uživatelé uvidí vertikálně obsah ihned po otevření aplikace.

Podle šéfa sociální sítě Adama Mosseriho na videu zveřejněném na jeho Twitteru probíhá testování. Podle něj se ve feedu některých uživatelů začnou objevovat fotografie a videa „výše“. „Testujeme nové, pohlcující procházení v hlavním „domovském“ kanálu. Pokud se účastníte testování, tak mi dejte vědět, co si o něm myslíte “ uvedl Mosseri na svém twitterovém účtu.

Soudě podle obrázku smartphonu na fotce jsou v nových příspěvcích na celou obrazovku komentáře, lajky a další informace umístěny dole pod obrázkem. Ačkoli panel stories není viditelný, Meta uvádí, že uživatelé mohou přistupovat k příběhům z horní části obrazovky. Nakupování, vyhledávání či oznámení budou pořád dostupné díky dolnímu panelu v aplikaci.

Instagram bude maximalizovat svou podobu na TikTok / Zdroj fotografie: Twitter, Adam Mosseri (se souhlasem)

Inovace Instagramu jsou očekávatelné, jelikož společnost chce vážně konkurovat TikToku a dalším podobným sociálním sítím. Sociální síť aktivně propaguje krátká videa mezi tvůrci obsahu a uživateli za různé finanční odměny. Každopádně je zakázáno kopírovat videa z TikToku. Na konci dubna také Mosseri oznámil, že platforma změní algoritmus hodnocení ve prospěch „původního“ obsahu.

Bylo zveřejněno, že čas strávený na sociálních sítích klesnul. S tímto závěrem přišla společnost Mediascope. Podle statistik čas strávený používáním Instagramu (v Rusku zakázaný, vlastněný společností Meta, která je v Rusku uznávána jako extrémistická) klesl ze 13 minut od začátku února na 1 minutu od 11. do 15. dubna. Obecně platí, že ve třetím dubnovém týdnu trávili Rusové na sociálních sítích v průměru 57–58 minut denně, zatímco od 24. února do 14. března toto číslo bylo vyšší – 66 na 72 minut denně.

Autor: Adam Vilkus

Zdroj: gizchina.com

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hodnocení: 0

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *