Velmi zajímavý trend. Mnohem více uživatelů Androidu přechází na iPhone než naopak

iPhone
Autor: RealToughCandy / Zdroj: Pexels

Skutečnost, že máme dva hlavní operační systémy pro chytré telefony, automaticky vytyčuje bojovou linii. Nelítostné soupeření mezi Androidem a iOS je každým rokem zajímavější. I když je nepravděpodobné, že by všichni uživatelé přešli na jednu platformu, stále dochází k přechodu z jedné platformy na druhou.

Samozřejmě existuje mnoho uživatelů Apple, kteří přecházejí na stranu Androidu. Platí to však i naopak. Jednoduše řečeno, zdá se, že množství uživatelů, kteří přecházejí na Android, je vyšší než uživatelů iOS, kteří přecházejí na Android.

Údaje vycházejí z průzkumu, který provedla společnost CIRP. Výzkumníci přišli s podobnou analýzou minulý měsíc, která rovněž ukázala podobný trend jako dnes. Výsledky z minulého měsíce ukázaly, že počet uživatelů Androidu, kteří přecházejí na iPhone, je na pětiletém maximu. Tato zpráva se zdála být trochu zkreslená, protože nezahrnovala procento uživatelů iOS, kteří přecházejí na Android.

Nová zpráva tento problém napravuje tím, že zahrnuje počet uživatelů iOS, kteří přecházejí na Android. Trend však zůstává nezměněn. Údaje ukazují, že iOS má stále navrch v převádění uživatelů Androidu na uživatele iPhonu.

Více uživatelů Androidu přechází na iPhone, kdo je CIRP?

Za prvé, CIRP je zkratka pro Consumer Intelligence Research Partners. Jedná se o firmu zabývající se průzkumem trhu, která se specializuje na poznatky a analýzy chování, trendů a preferencí spotřebitelů ve Spojených státech. Tato organizace obvykle provádí průzkum s cílem shromáždit údaje o tématech, jako je spotřební elektronika, mobilní zařízení, elektronické obchodování a mnoho dalších.

Jejich zjištění a zprávy jsou velmi užitečné pro mnoho firem a podniků. Na základě těchto zpráv totiž přijímají informovaná rozhodnutí a chápou chování spotřebitelského trhu. Takové zprávy pomáhají zdůraznit preference spotřebitelů, nákupní zvyklosti a celkovou situaci ve spotřebitelském průmyslu.Android VS iPhone

CIRP nazval toto zjištění „Apple to Android and Android to Apple – Do People Really Switch?“. Podle těchto údajů 15 % nových uživatelů iPhonu přešlo v období od března 2022 do března 2023 z Androidu. Podobné výsledky ukázala i nová zpráva. Z ní vyplývá, že 14 % nových zákazníků iPhonu přišlo v USA během posledních 12 měsíců z Androidu.

To však nutně neznamená, že Apple neztrácí zákazníky také ve prospěch Androidu. Ze zprávy vyplývá, že 4 % nových uživatelů Androidu přešla také z platformy iOS. Pokud si to spočítáte, toto procento se ani zdaleka neblíží procentu společnosti Apple. Jasně ukazuje procentuální rozdíl 10 % pro Apple oproti Androidu ve Spojených státech.

Věrnost zákazníků

Z údajů vyplývá, že obě platformy mají velmi vysokou loajalitu zákazníků. Apple však i v této kategorii trochu vystrkuje růžky. Podle údajů je pravděpodobné, že 94 % uživatelů iPhonu zůstane u této platformy. Na druhé straně 91 % uživatelů systému Android pravděpodobně také zůstane u systému Android. To činí rozdíl 3 % ve prospěch společnosti Apple, přestože obě společnosti dosáhly vyšších procent.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: 9to5mac.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 1

Zatím nehodnoceno.

Jeden komentář

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *