Inovace bez legrace. Všechny modely iPhone 15 dostanou výrazně větší rozlišení fotoaparátu

iPhone 15
Autor: Touka_hogimoto / Zdroj: Pixabay

První významná událost cupertinské společnosti v tomto roce je už dávno za námi, ale mnoho fanoušků Applu se již těší na září a příchod řady iPhone 15. Ta má představit řadu významných vylepšení základních modelů iPhonu, které by je mohly přiblížit jejich prémiovějším kolegům z řady Pro, zejména v oddělení fotoaparátů.

Podle nové zprávy, kterou původně přinesl server ITHome a následně o ní informoval server Apple Insider, má společnost Sony (významný dodavatel fotoaparátů pro Apple) problémy s „nedostatečnou výrobní kapacitou“.

Jedním z hlavních důvodů uvedených v úniku informací je zvýšená poptávka po fóliích barevných filtrů spojená s přechodem základního iPhonu 15 a iPhonu 15 Plus na moduly fotoaparátů vyšší třídy. ITHome totiž tvrdí, že všechny iPhony Apple nové generace budou vybaveny 48Mpx primárními fotoaparáty.

Dynamický ostrov a pokročilejší systém fotoaparátu, který se nachází na iPhone 14 Pro a iPhone 14 Pro Max, byly jedny z hlavních prodejních bodů, které motivovaly uživatele Apple, aby v roce 2022 utráceli. Letos budou obě tyto výhody poprvé k dispozici i uživatelům, kteří nekupují produkty z řady Pro.

To přirozeně vyvolává otázku, jak Apple zachová dostatečnou úroveň odlišení mezi základními iPhony a těmi Pro. S největší pravděpodobností nabídnou iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max vyšší výkon díky čipu A17, který pro ně zůstane exkluzivní.

Po vizuální stránce mohou být špičkové iPhony Apple vybaveny také novým designem se zaoblenými hranami. Tento vzhled prý čerpá inspiraci z nejnovějších MacBooků Apple. Letošní iPhony Pro a Pro Max by navíc mohly upustit od rámu z nerezové oceli ve prospěch odolnějšího titanového.

Nakonec je třeba poznamenat, že celá řada iPhone 15 konečně dostane USB-C, čímž konečně skončí proprietární port Lighting společnosti Apple. Byla to dlouhá doba, ale vývoj šel kupředu a proto nastal čas na výraznější inovaci.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: ITHome.com, Apple Insider.com

Průměrné hodnocení 4 / 5. Počet hodnocení: 2

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *