Ví Čína, že jsou na ni uvaleny sankce? Čínská společnost odhalila vlastní LPDDR5 čip, který podle sankcí ze strany USA neměl nikdy vzniknout

Čína
Autor: Karolina Grabowska / Zdroj: Pexels

Podle posledních zpráv Čína učinila významný krok vpřed vývojem svého prvního pokročilého mobilního paměťového čipu, což představuje zásadní krok v jejím technologickém soupeření s Jižní Koreou a Spojenými státy. Tento úspěch společnosti ChangXin Memory Technologies (CXMT) dokazuje oživení čínského růstu v polovodičovém průmyslu.

Uvedení prvního vyspělého mobilního paměťového čipu na trh je toho důkazem

Uvedení čipu dynamické paměti s dvojnásobnou rychlostí přenosu dat s nižší spotřebou (LPDDR5) společností CXMT je pozoruhodným počinem v oblasti mobilních technologií. Tento typ paměťového čipu, který má zásadní význam pro elektronická zařízení, jako jsou chytré telefony a notebooky, původně představila jihokorejská společnost Samsung Electronics v roce 2018. Úspěšná výroba tohoto čipu v Číně je obzvláště pozoruhodná vzhledem k zesíleným sankcím USA, jejichž cílem je bránit jejímu pokroku v oblasti výroby špičkových technologií.

Tento průlom není jen o technologické zdatnosti. Pro Čínu je to strategický krok ke snížení závislosti na dovážených technologiích, což je významný krok k soběstačnosti v kritickém odvětví. Ověření těchto čipů významnými čínskými výrobci chytrých telefonů, jako jsou Xiaomi a Transsion, podtrhuje praktické využití a připravenost této technologie na trhu.

Tento úspěch navíc přichází v náročném prostředí, kdy Čína čelí omezením v přístupu ke špičkovým litografickým systémům od mezinárodních dodavatelů. Navzdory těmto překážkám země vykazuje stálý pokrok ve vývoji polovodičových technologií a jejich výrobě. Uvedení chytrého telefonu Mate 60 Pro společnosti Huawei Technologies, který je poháněn vyspělým čipem místní výroby, dále dokládá schopnosti Číny v této oblasti.

Nový paměťový čip CXMT nabízí nejen o 50 % vyšší rychlost a kapacitu přenosu dat, ale také o 30 % nižší spotřebu energie ve srovnání s předchozími verzemi. Tento pokrok má posílit postavení Číny na konkurenčním trhu mobilních zařízení.

Autor: Lukáš Drahozal

Zdroj: scmp.com, pdf.defence.pk

Průměrné hodnocení 4.9 / 5. Počet hodnocení: 7

Zatím nehodnoceno.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *